Başbakan: Yolsuzluğu asla kabul etmeyiz

Başbakan: Yolsuzluğu asla kabul etmeyiz.11598
  • Giriş : 19.10.2008 / 17:29:00

Erdoğan, "Türkiye'de çetelerin avukatlığına kim soyunuyor, buna bakın" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendilerinin bugüne kadar mafya ile mücadele eden AK Parti iktidarı olduğunu hatırlatarak, "Biz çetelerle mücadele ettik, bazıları çetelerin avukatlığına soyunuyor." dedi.

Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş merkez ilçe olağan kongresine katıldı. Burada yaptığı konuşmasına geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden şehitlerin yakınlarına baş sağlığı dileyerek başlayan Erdoğan, terör örgütünün böyle menfur saldırılarla kardeşliğimize zarar veremeyeceklerini belirterek, "Teröristlerin bilmediği bir şey var. Birliğimizi dirliğimizi görmüyorlar, Çanakkale'yi, Bingöllü, Bitlisli, Diyarbakırlı birlikte savunduk. Ekmeğimiz suyumuz ayrı gitmedi. Aydınlık yarınlara bir ve beraber olarak yürüyeceğiz." dedi.

Teröristler ve yandaşlarının ülkenin huzurunu bozabileceklerini sandıklarını ancak bunun bir beyhude çaba olduğunu kaydeden Başbakan Erdoğan, "79 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca 6 bin kilometre yol yapılmış. 6 yıldan buyana ise 9 bin kilometre bölünmüş yol yapıldı. 15 bin kilometre sözümüz vardı. Azimliyiz, kararlıyız bunu gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

BELDES Projesi başlattıklarını, bu çağda yolu, suyu olmayan köy kabul etmediğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, "81 ilin valisi, 923 kaymakamla çalışıp Hakkari'den Edirne'ye, Samsun'dan Hatay'a yol yapıyoruz. Terör örgütleri ve yandaşları yaptığımız bu işlerden rahatsız. Önceden devlet buraya hastane getirdi mi? Diyorlardı. Köpeklerin çektiği kızaklarla eşini hastaneye götürme dönemi bitti. Kimse kusura bakmasın biz on yılların bedelini ödüyoruz. Ama çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz. Modern dünyada insanın yaşam standardı ne ise benim milletimin yaşam standardı da aynı olacak." şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş'a bakan isteyen parti üyelerine, "Bunlar ucuz şeyler, bir ilin bakanın olması sorunları çözmez." diyen Başbakan, "Kahramanmaraş bakanı başbakan olarak benim." diye cevap verdi.

Önceden başbakanın bir okul açmak için illere ziyarete gittiğini hatırlatan Erdoğan, "Ancak bugün toplu olarak açıyoruz. Yoksulluk bu ülkenin kaderi değildir. 79 senede 230 milyar dolar olan gayri safi milli hasılanın üzerin 429 milyar dolar ilave ettik. Bu rakam 659 milyar dolar oldu. Kişi başı milli gelir yılsonu itibariyle 10 bin dolara ulaştı. Sosyal devlet nedir? Fakir fukaraya elini uzatmaktır. Biz elimizi uzattık. Bizden önce bir şey yapmamışlar. Biz halkın derdiyle dertlendik. Bu ülkeyi kalkındırmak için çabalıyoruz. Şuanda dünyanın 17. Avrupa'nın 6. büyük ekonomiye sahibiz. Rahatsızlıkları bundan." dedi.

Yolsuzluğu asla kabul etmediklerini, bundan sonrada kabul etmeyeceklerini aktaran Başbakan şöyle konuştu:

"Bu işe bulaşmış arkadaşlar varsa biz asla bu konuda taviz vermedik, vermeyiz. Ve bir kısmını da partimizden ihraç ettik. Ama bu yakıştırmayı bize yapmaya çalışanlar acaba kendi partilerinde bu tür uygulamaları yapabildiler mi? Hayır. Aksine avukatlıklarına soyundular. Türkiye'de çetelerin avukatlığına kim soyunuyor, buna bakın. Kim soyunuyor, buna bakın. Bugüne kadar mafya ile mücadele eden AK Parti iktidarı olmuştur, çetelerle mücadele eden AK Parti iktidarı olmuştur ve bu mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Biz yürütmeyiz, yasamanın içerisindeyiz. Yapmamız gereken ne ise biz onu yaparız. Ne yaparız? Yargıya teslim ederiz. Bundan sonrası yargıya aittir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*