Başbakan'a akıl almaz suçlama

  • Giriş : 22.01.2007 / 00:00:00

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, Başbakan Erdoğan'ın 'yargıda hesap kaçtığını' ileri sürerek Başbakan'ı kalpazanlık yapmakla suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “yargıda hesap vermekten kaçtığını”, AKP’nin bu nedenle dokunulmazlıkları kaldırmadığını savunarak, “Hapisten kurtulmak için milletvekili oldular. Az kaldı bunlar gidiyor, AKP gidiyor” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “yargıda hesap vermekten kaçtığını”, AKP’nin bu nedenle dokunulmazlıkları kaldırmadığını savunarak, “Az kaldı bunlar gidiyor, AKP gidiyor” dedi.

Türk-İş’e bağlı şeker işçileri, CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol’u ziyaret etti. Parti grubu toplantı salonunda gerçekleşen görüşmede bir konuşma yapan CHP Ankara Milletvekili Bayram Meral, AKP’nin işçilerin hakkını vermemesi durumunda “meydanları dar edeceklerini” söyledi.

Bazı işçiler, Meral konuşurken, “Tehdit ediliyoruz. Buraya gelene kadar 100 kez tehdit edildik. Cebimizde ekmek parası yok. Eve ekmek götüremiyoruz” dedi. Meral ise, “Tehdit eden kimse ayıp ediyor” karşılığını verdi.

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol ise, hükümeti, şeker ve tekel fabrikalarını kapatarak, işçileri “sokağa atmakla” suçladı. Yolsuzlukların yoksulluğu doğurduğunu belirten Anadol, “Yolsuzlukları kim yapıyor? Üç kağıtçı işadamı mafya karışımı bir tip, yüksek memurlar, ahlaksız şerefsiz siyasiler yapıyor. Memur, işadamı mahkemeye çıkacak. Siyasiler ne olacak?” dedi.

Dokunulmazlıkların kaldırılmaması nedeniyle hükümete tepki gösteren Anadol, “Başbakan’ın da dosyası var, Baykal’ın da. Başbakan’ın dosyası ne? Belediye başkanıyken sahte bilet basmış, kalpazanlık yapmış. Baykal, Zonguldak’ta güneş battıktan sonra konuşma yapmış” diye konuştu. Başbakan Erdoğan’ın yargıda hesap vermekten kaçtığını ifade eden Anadol, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun da kayıp trilyon davasında sanık olduklarını söyledi. Anadol, “Hapisten kurtulmak için milletvekilleri oldular. Az kaldı ama bunlar gidiyor, AKP gidiyor. CHP AKP’nin yakasına yapışacak” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious