Başbakan'a hakaret davası ertelendi

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a basın yoluyla hakeret ettiği iddia edilen Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve haberi yayınlayan Gazete Adana İmtiyaz Sahibi Hülya Ekmekçi aleyhine açılan 20 bin YTL.'lik manevi tazminat davasına devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana 7. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmada Sanık Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Avukatı Mehmet Nacar, Başbakan Erdoğan'ın vekili Avukat Fatih Kocaispir, Gazete Adana'nın İmtiyaz Sahibi Hülya Ekmekçi'nin Avukatı Turan Özer hazır bulundu.

Eksikliklerin tamamlanması için duruşma ileriki bir tarihe ertelendi. Sözlü, mahkeme sonrasında davanın devam ettiğini hatırlatarak, herhangi bir açıklama yapmayacağını söyledi.

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün 19-25 Aralık 2005 tarihinde Gazete Adana'da yayınlanan ve hakaret davasına konu olan sözleri şu şekilde: "...Bu düpedüz başbakanın Türk milletine ihanetidir. Başbakan şu anda ihanet şebekesinin bir üyesi olmakla beraber, Türkiye'deki lideridir. Haçlı ittifakının Türkiye'deki maskeli taşeronluğunu yapıyor. O halde neden Abdullah Gül'ün hain olduğunu gizleyelim. Abdullah Gül haindir. Başbakan haindir. Onun ortaklarının hepsi haindir."

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün 50 bin YTL'lik tazminat istemiyle açtığı davanının ise önümüzdeki günlerde görüleceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious