Başbakan'a küfür iddiasına beraat

Başbakan'a küfür iddiasına beraat.8292
  • Giriş : 27.10.2008 / 08:31:00

Avukat Saraç'ın, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın aracını sıkıştırmaya çalışıp, küfrettiği öne sürülüyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Boğaziçi Köprüsü üzerinde otomobiliyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın makam aracını sıkıştırmaya çalıştığı ve küfür ettiği iddiasıyla "hakaret ve trafik güvenliğini tehlikeye sokmak" suçlarından yargılanan 66 yaşındaki avukat Tekin Saraç beraat etti.

1. Sulh Ceza Mahkemesi verdiği kararda, sanık Tekin Saraç hakkında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı hakaret ve trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçlarından dava açıldığını hatırlattı. Saraç'ın otomobiliyle Boğaz Köprüsü üzerinde giderken eskortlar ve korumalar eşliğinde gelen koruma altındaki kişinin kim olduğunu bilmediğini, bilecek durumda olmadığını, konvoy tarafından plakasının anons edilerek yolu açması istendiğinde bu yolda çaba göstermesine rağmen ikazların yoğunluğundan dolayı sinirlenerek eliyle 'Geçeceksiniz geçin' savunmasını yaptığı hatırlatıldı. Olay günü tutulan tutanakta imzası bulunan polis memurlarının tanık olarak dinlendiği belirtilen kararda, koruma görevi yaptıkları sırada sanığın yanlarından geçerken "P... sizi mi bekleyeceğiz" sözlerini sarf ettiğini duyduklarının söylediğine yer verildi.

KORUMALARA...

Başbakan Erdoğan'a karşı hakaret suçundan dava açıldığının da belirtildiği Saraç'ın sözlerinin, Başbakanlığa ait fors ve flamayı taşımayan ve makam aracında kimin olduğu bilinmeyen konvoydaki koruma görevlilerine yönelik olduğu belirtilerek beraatine karar verildi

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*