Başbakan'a Mardin'den yemek

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Tayyip Erdoğan'ın Dünya Bankası'nda staj gören oğlu Bilal Erdoğan Mardin'de 2 gün kalarak tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mardin'in Dargeçit ilçesinde geçtiğimiz hafta cumartesi günü kurulan Ilısu Barajı ve Hidro Elektrik Santrali'nin temel atma törenine babası ile birlikte katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dünya Bankası'nda staj gören oğlu Bilal Erdoğan Mardin'de 2 gün kalarak tarihi ve turistik yerleri gezdi.
Mardin'in tarihi Kartal Kalesi, Kasmiye Medresesi ve Deyrulzafaran Manastırı'nı gezen Bilal Erdoğan, Mardin'in tarihine hayran kaldığını belirtti.

İlk defa Mardin'e gelen ancak gördüğü manzara karşısında hayranlığını gizlemeyen Bilal Erdoğan Çatom bünyesinde kurulan kişniş yemek salonunda Mardin'in yöresel yemeklerinin tadına bakarak, babası ve annesi için buradan Mardin'in meşhur yemeği olan sembusek, içli köfte ve kibe siparişi verdi.

Mardin'e bir daha gelmek istediğini belirten başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan bir daha ki sefere bu sefer ailece Mardin'e geleceklerini ifade etti.

Başbakan'ın oğlu Bilal Erdoğan'in Mardin ziyaretinde kendisini yalnız bırakmayan Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, Belediye Başkanı Metin Pamukçu ve AK Parti İl Başkanı Şehmus Dinçer, Bilal Erdoğan'a gezide sürekli eşlik ederek, Mardin hakkında kendisine bilgi verdi.

Mardin'de 2 gün kalan Bilal Erdoğan daha sonra Ankara'ya gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious