Başbakan'a mektup yazdı, okuluna salon kazandırdı

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

İlköğretim 4. sınıf öğrencisi Hatice Nur Özkan (10), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yolladığı mektupla okuluna sosyal faaliyet salonu kazandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'in Bornova ilçesindeki Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören Hatice Nur, Başbakan'a geçen mart ayında mektup yazarak kendisinin bir kitap kurdu olduğunu, sanatı çok sevdiğini ancak okullarında bu çalışmaları yapabilecek salon bulunmadığını bildirdi.

Mektubu okuyan Erdoğan da hemen küçük öğrenciye telefon ederek isteklerini sordu. İsteklerini bir de telefonla Erdoğan'a aktaran Hatice Nur, "Bu salonun okulumuza kazandırılmasında yardımcı olursanız bizi çok mutlu edersiniz." dedi.

Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik aracılığıyla yetkilileri harekete geçirdi ve iki ay içinde Hatice Nur'un istediği salon tamamlanarak hizmete girdi. Salonun açılışı için Bornova Kaymakamı Mustafa Dündar, Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan'ın da katıldığı bir tören düzenlendi.

Törende konuşan Hatice Nur Özkan, başta Başbakan Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti ve artık daha mutlu olduğunu belirtti.

Törende öğrenciler, "Mustafa Kemal'ler Tükenmez" adlı şiiri okudu ve dans gösterileri yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious