Başbakan'a meydan okursan böyle olur!

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Başbakan'a meydan okuyan çiftçi Kemal Öncel, yakalanarak savcılığa sevkedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mersin'in Mezitli beldesinde bir grup çiftçi tarafından düzenlenen limon eyleminde kameralar karşısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a meydan okuyarak "Anamı ağlattın lan Tayyip" diye bağıran Mersinli çiftçi Kemal Öncel, hakkında soruşturma başlatıldı.
Cumhuriyet savcısının talimatı ile Güvenlik Şube'ye bağlı polisler tarafından göz altına alınan Öncel, hastanedeki sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğü'ne oradan ise Cumhuriyet savcısına ifade vermek üzere adliyeye sevkedildi.

Gazetecilerin sorusunu cevaplayan Öncel, "Şu anda göz altında değilim. Polis arkadaşlarımız görevlerini yapıyor. Hakkımızda savcılık tarafından soruşturma açılmış. Sonuçlarını bilmiyoruz." diye konuştu.

Şubat ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Mersin'e yaptığı gezi sırasında tartışan çiftçi Kemal Öncel, dün bir grup çiftçi tarafından düzenlenen çiftçi eyleminde Başbakan'a meydan okumuştu.

Öncel, kameralar karşısında " Çiftçinin kaderiyle oynandı bugün. Kim yaptıysa lanet olsun. Çiftçiyi bu kadar küçük düşürmeye kimsenin hakkı yok. Hükümeti istifaya davet edemeyen örgüte yazıklar olsun. Bu ülkede kurtuluşun 2 adresi var. Ya hükümet istifa edecek ya da kanlı ihtilal olacak. Başka yol yok. Tayyip Erdoğan Mersin'e adım atarsan hesabını sağlam yap. Karşında varım. Anamı ağlattın ben senin ananın elini öptüm. Benim hakkımı koruyamayanların hakkı da korunamayacak. Erkeksen Mersin'e gel. Anayasanın 45. maddesi ihlal edildi. Beni eylemci gösterdin. Ben mücadele adamıyım. Ama sen seviye ve üslup fakirisin bunu bil." diye konuşmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious