Başbakana protezini gönderdi!

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

Bir Güneydoğu gazisi, protez bacağını eliyle havaya kaldırarak protesto gösterisinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'dan Ankara'ya gelen şehit anneleri ve gaziler, Lübnan'a asker gönderilmemesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istedi. Şehit anneleri ve gazi grubu Başbakanlık'a görüşme talebini iletirken Güneydoğu'da bacağını kaybeden Kemal Özdemir isimli bir gazi, protez bacağını çıkartarak Başbakan Erdoğan'a seslendi.

Başbakan Erdoğan'ın basına yansıyan ''askerlik yan gelip yatma yeri değil'' sözlerine tepki gösteren Güneydoğu gazisi Özdemir, yerinden çıkardığı protez bacağını göstererek ''biz bu bacağı yata yata vermedik'' diyerek tepki gösterdi.

Yaklaşık 10 kadar şehit annesi ve gaziyle birlikte Başbakanlık C Kapısı önüne gelen Şehit Anneleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Pakize Pekcan burada yaptığı açıklamada Lübnan'a asker gönderilmesine karşı çıkarak, ''Başbakanımızın sözleri yaramızı kanatıyor. Önce bizim kanımızı dindirsin sonra Lübnan'a asker göndersin'' dedi. Yapılan açıklamanın ardından grup sözcüleri Başbakan'dan randevu talebi için binaya giriş yaptı. Randevu talebinin iletilmesinin ardından şehit anneleri ve gaziler Başbakanlık önünden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious