Başbakan'dan 23 Nisan jesti!

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

TRT'nin Antalya'da organize ettiği Uluslararası Çocuk Şenliği'ne katılan 60 ülkenin çocukları, Ankara'daki programlarını tamamlayarak, Antalya'ya döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

19 Nisan Perşembe akşamı Antalya'dan 7 ayrı otobüsle yola çıkan, Türkiye ile birlikte 60 ülkenin çocukları, kafile başkanları ve bazı ülkelerden gazetecilerin yer aldığı heyet, 20 Nisan Cuma sabahı Ankara'ya ulaştı. Önce Anıtkabir'i ziyaret eden çocuklar daha sonra, TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç ile Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i ziyaret ettiler.

Başbakan Erdoğan, kendisini ziyaret eden çocukların şenliklerin yapıldığı Antalya'dan Ankara'ya 8 saat süren otobüs yolculuğuyla geldiklerini ve bir gün sonra Antalya'ya yine otobüsle döneceklerini öğrenince, THY yetkililerine talimat vererek, çocukların Antalya'ya uçakla dönmelerinin sağlanmasını istedi.

Bunun üzerine, THY “Afyonkarahisar” ve “Niğde” adlı Boeing 737-800 tipi iki uçağı çocuklara tahsis etti. Çocuklar uçaklarla saat 23.40 ve 23.55'te Antalya'ya geldiler.

Çocuklar, Antalya Hava limanında uçak kapısında THY görevlileri tarafından karşılandı. THY görevlileri çocuklara, birer gül ve THY logolu uçak maketleri hediye etti. Çocukların büyük bölümü uçaktan inerken, bazı yabancı çocukların uçakta uyuyakaldıkları ve kabin görevlileri tarafından uyandırılarak, uçaktan indirildikleri görüldü.

TRT Ankara Televizyonu Müdür Yardımcısı ve Organizasyon Komitesi'nden Adnan Süer, 7 otobüsle Ankara'ya giden heyette 60 ülkeden çocukların temsilcileri, gazeteciler ve kafile başkanlarının bulunduğunu, kendi çabalarıyla ancak bir uçak temin edebildikleri için Başbakan Erdoğan'ın devreye girerek, iki uçağın tahsis edilmesini sağladığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious