Başbakan'dan başsağlığı mesajı

  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Aksaray yakınlarında meydana gelen trafik kazasıyla ilgili olarak, ''Millet olarak yüreklerimizde hissettiğimiz bu acıyla sarsıldık'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, sabah saatlerinde Aksaray yakınlarında meydana gelen kazada çoğunluğunun ilköğretim öğrencileri ile yakınlarının oluşturduğu 33 kişiyi kaybetmenin acısını yaşadıklarını belirtti. Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Millet olarak yüreklerimizde hissettiğimiz bu talihsiz acıyla sarsıldık. Kaybettiğimiz yavrularımız ve yakınlarına Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Kazada yaralanan 35 vatandaşımıza da acil şifalar temenni ediyorum. Bu elim kaza bir kez daha göstermiştir ki trafikte dikkatsizlik ve ihmal her seferinde yüreklerimizi burkan neticelere yol açmaktadır. Trafik kazalarına kurbanlar vermemek, aynı acıları tekrar tekrar yaşamamak için gerek kamu görevlileri, gerekse vatandaşlar olarak hepimizin üzerine düşen sorumluluklar bulunmaktadır. Bu son kazada ihmal ve kusur olup olmadığı başlatılan adli ve idari incelemenin neticesinde ortaya çıkacak ve sorumluları hakkında gereği yapılacaktır. Ancak hiçbir şey kayıplarımızı ve yaşadığımız büyük acıyı telafi etmeyecektir. Bu sebeple bir kez daha ilgili bütün vatandaşlarımızı yol ve sürüş emniyeti bakımından azami dikkat ve duyarlılığı göstermeye davet ediyorum.''

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın, kaza sonrasında Aksaray ve İzmir Valileri ile görüşerek gelişmeleri yakından takip ettiği bildirildi.

Erdoğan'ın talimatı üzerine Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Aksaray'a hareket ettiği bildirilen açıklamada,yine Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla Aksaray'daki ölü ve yaralılarla yakınlarının İzmir'e nakli için özel bir de uçak tahsis edildiği ifade edildi.

Açıklamada, İzmir'de valilik ve Zafer İlköğretim Okulu'nda ve Aksaray'da yaralıların bulunduğu hastanede kriz merkezlerinin oluşturulduğu,pedagog, psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarınca ailelere gereken desteğin sağlandığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious