Başbakan'dan çocuklara bayram harçlığı

  • Giriş : 31.12.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, bayram namazını Üsküdar Emniyet Mahallesi'ndeki Akade Camii'nde kıldı. Başbakan çocuklara bayram harçlığı verdi, bayram mesajında hacılara mesaj gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2007 yılının, 2006'ya göre Türkiye için daha başarılarla dolu bir yıl olarak geçmesini temenni ettiğini belirterek, "Hac'ta bulunan vatandaşlarımızdan hac görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirip, yine sağlıklı bir şekilde yurda dönmelerini temenni ediyorum" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Üsküdar Emniyet Mahallesi'ndeki Akade Camii'nde kıldı. Namazın ardından Erdoğan, kendisini kapıda bekleyen çocuklara bayram harçlığı verdi. Çocuklara geçen sene 1 YTL veren başbakan Erdoğan, bu bayram harçlık olarak 5'er YTL verdi. Başbakan Erdoğan, vatandaşlarla bayramlaştı.

Başbakan Erdoğan, "Tüm milletimizin ve İslam dünyasının Kurban Bayramı'nı kutluyorum. Birlik beraberliğe vesile olmasını temenni ediyorum. Dünyadaki savaşların barışa dönüşmesini temenni ediyorum. 2007 yılının, 2006'ya göre ülkemiz için daha başarılarla dolu bir yıl olarak geçmesini, siyasi ve ekonomik alanda birlik ve başarıya vesile olmasını temenni ediyorum. Halkımızdan spesifik olayları bırakıp, dayanışma ve birlik içerisinde olmamız gerektiğini belirtiyorum. Birlik ve dayanışma bizi aydınlık günlere taşıyacak. Bayramlar barış ve sevgi günleridir. Böyle bir fırsatı hep birlikte değerlendirmeliyiz. Hac'ta bulunan vatandaşlarımızdan hac görevlerimi sağlıklı bir şekilde yerine getirip, yine sağlıklı bir şekilde yurda dönmelerini temenni ediyorum" dedi.

Erdoğan, dede olmasıyla ilgili olarak bundan ayrıca mutlu olduğunu belirterek, "Daha zengin olduğuma inanıyorum. Daha önceden dayı diyorlardı. Şimdi dede söylemine alışacağım. Yaşlandığımızı da anlıyoruz. Sağlıklı bir torun ve çocuk. Umarım vatana millete, annesine, babasına faydalı olur" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious