Başbakan'dan Görme Engelliler Günü mesajı

  • Giriş : 15.10.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, görme engellilerin toplumsal hayatın içinde etkin şekilde yer alabilmesi için herkese önemli sorumluluklar düştüğünü ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Başbakan Erdoğan, Dünya Görme Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, görme engellilerin toplumsal hayatın içinde etkin şekilde yer alabilmeleri için gerek toplum, gerekse birey olarak herkese önemli sorumluluklar düştüğünü kaydetti. Sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak, bu konuda hukuki, sosyal ve fiziki her türlü tedbiri almanın gayreti içinde olduklarını dile getiren Başbakan Erdoğan, görme engelli vatandaşların daha iyi hayat şartlarına kavuşturulması yolunda önemli adımlar attıklarını, atmaya da devam edeceklerini bildirdi.

Başbakan Erdoğan, mesajında, "Onlar da kendilerine fırsat verildiğinde birçok alanda başarılı olabileceklerini ortaya koydular. Yeter ki ihtiyaç duydukları eğitim, rehabilitasyon ve iş gibi imkanları sağlayalım. Daha önemlisi onlara güvenelim. Bu düşüncelerle Dünya Görme Engelliler Günü'nü kutluyor, başta medyamız olmak üzere katkıda bulunabilecek herkesi bu konuda toplumsal duyarlılığımızı daha da artırmaya davet ediyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious