Başbakan'dan Gül'e 'Geçmiş olsun'

Başbakan'dan Gül'e 'Geçmiş olsun'.10632
  • Giriş : 29.09.2008 / 22:37:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, inceleme yaptığı su kaynağı alanında yüksekten düşerek yaralanan Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül'e geçmiş olsun dileklerini iletti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hesko İsale hattındaki arızanın giderilmesi çalışmalarına katılan Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül, çalışmalar sırasında 5 metre yükseklikten düşerek kafasını demir borulara çarpmış, Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Başkan Gül'ü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve çok sayıda milletvekili ile belediye başkanları arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Olayın ardından ilk açıklamasını İHA'ya yapan Başkan Gül, Siirtlilerin bayramı susuz geçirmemek için su arızasını gidermek amacıyla Hesko'daki çalışmaları yürütürken kaza geçirdiğini söyledi.

Başkan Gül, "Özelikle Hesko hattındaki suyun azalması sonucu bin 500 litre saniyeden 100 litreye düşmesi büyük bir sıkıntıdır. Biz özellikle arkadaşlarla beraber sabah saat 05.00 sıralarında Siirt'ten yolla çıktık. Özellikle Siirt'te gelen su kaynağın bulunduğu bölgelerde su yolunu biraz daha açmak için çalıştık. Saat 07.30 sıralarında ben de bu talihsiz kazayı yaşadım, bundan sonra araçla beni arkadaşlar devlet hastanesine kaldırdılar. Bir grup arkadaş orada kaldı. Çalışmaları devam etmelerini istedim. Ben müşahede altına kendime geldiğimde sağ olsun ilk müjdeli haberi Siski müdürüm bana getirdi. Orda çalışmaları devam eden arkadaşların Siirt'te gelen su oranını artırdığını ve 100 litreden şu anda bin 100 litreye çıktığını duydum. Bu beni çok sevindirdi gerçekten. Bu Ramazan Bayramı'nda insanlarımızın susuz kalmaması adına çok sevindim. İnşallah ben kendime geldikten sonrada Siirt'teki bu su sorunu kökten çözüp önümüzdeki yaz Siirtlilerin susuz kalmaması için tüm gücümle çalışmalara devam edeceğim. Benim şu anda durumum iyi sadece zaman zaman şiddetli baş ağrısı ve baş dönmesi yaşıyorum, yere düşmem sonucu başım ve sırtıma aldığı darp yerlerinde ağrılarım var. Onlar da inşallah yarına kadar geçer" dedi.

Siirt Valisi Necati Şentürk, Siirt milletvekillileri ve siyasi parti başkanları da Belediye Başkanı Mervan Gül'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gül'ün kaza geçirdiğini duyan Siirtliler ise, çiçeklerle hastanede Belediye Başkanı'nı ziyaret etti. Başkan Gül, müşahede olmasına rağmen ziyaretleri kabul etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*