Başbakan'dan Güneydoğu gerçeği

Başbakan'dan Güneydoğu gerçeği.12756
  • Giriş : 03.11.2008 / 18:21:00

Başbakan Erdoğan Güneydoğu ziyareti sırasında yaşanan olayların kaynağında DTP-PKK ilişkisinin yattığını belirtirken doğalgaz zammıyla ilgili gerekçeyi açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan Ürdün Başbakanı Sinyora ile birlikte düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin güneydoğu ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu: Bölgede gerginlikten nemalanmak isteniyor. Önce vatandaşı korkutmak istediler. Dükkanları kapattırmak istediler kapatamadılar. Bunun üzerine dükkanlara arabalara zarar vermeye başladılar. Bu işi yapanlar malum partinin adamları.

Bu kişilerin içinde Milletvekili olanlar da var. Bu milletvekilleri ortamı gezmek için tek tek dolaştı kameralardan çekindiği içinde bundan vazgeçti. Bölücü terör örgütü malum partinin elemanları ile birlikte eylemlere yöneldiler.

Bu kişiler bizim kafilemizde olan basın mensubu arkadaşlarımızın araçlarını taşladılar. Özel TİM'e haber verilerek arkadaşlarımız esenliğe kavuşturuldular. Bunlar insanlık düşmanı. Kontak kapatmaktan sokağa çıkmayı yasaklamaya varana kadar olayı büyüttüler.

Ben birşey söylemek istiyorum bu kadar olaylar oluyor. kameralar orda ellerinde Türk bayrakları olan vatandaşları değil ordaki eylemleri gösteriyorlar. Bombalamalar olaylar gösterilince onların propagandasını yapıyorlar. Bu tavır bizlerde soru işareti uyandırmaktadır.

Doğalgaz konusuna gelince, bizler bizden öncekilerin düştüğü duruma düşmek istiyorsak seçim atmosferine girdik faturayı devletin kasasından ödetirsek yarın bu başka şekilde ortaya çıkardı. 5 yıl enerjiye zam yapmadık o zaman doğalgazda bir kullanma zorunluluğumuz vardı o açığı kapattık 9 il doğalgaz kullanılırken şimdi 60 il doğalgaz kullanıyor.

Dünyada artan dogalgaz fiyatları farklı yansıyor. bazı ülkelerde bu 6 ay ya da 9 ay sürüyor. Fiyatların normale dönmesi de belli bir süre sonra gündeme gelecektir. Bu işin YTL ile alakası yok. Bu zammın Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin borcu ile alakası yoktur. Borcun bu işle ilgisi yoktur. Hazine alacağını başka şekilde temin edecektir. Bu zammı yapmasaydık bunun bedeli başka alanlarda çıkacaktı.

Ben vatandaşa itidal tavsiye ediyorum. Ancak bu sağduyu nereye kadar gider bilmiyorum. Çünkü bir taraftan vatandaşın malına zarar verilecek yakılacak sonra çocuklar kullanılacak. Bu eylemi yapanlar vatandaşın da sabrının biteceğini bilmelidir. Bunun demokrasi özgürlük mücadelesi ile ne alakası var. Bu terörün mahalle arasına girerek tahrik etmesidir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*