Başbakan'dan küçük Fatma'ya laptop

Başbakan'dan küçük Fatma'ya laptop .11023
  • Giriş : 15.11.2007 / 17:38:00

Eskişehir'de, felçli olduğu için yürüyemeyen 13 yaşındaki Fatma Buğra Özdemir, Başbakan Erdoğan'dan istediği bilgisayarına kavuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan tarafından gönderilen bilgisayar, Vali Kadir Çalışıcı tarafından Özdemir'e takdim edildi.

Vali Kadir Çalışıcı, Fatma Buğra Özdemir'in, Başbakan Erdoğan'dan 6 ay önceki kente yaptığı ziyaretinde dizüstü bilgisayar istediğini söyledi. Vali Çalışıcı, Başbakan Erdoğan'ın da sözünde durduğunu ve söz konusu bilgisayarı, teslim edilmek üzere kendilerine gönderdiğini belirterek, "Şimdi bilgisayarı kızımıza takdim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Dizüstü bilgisayarı Vali Çalışıcı'nın elinden alan Fatma Buğra Özdemir ise duygulandı. Gösterdiği yakın ilgiden dolayı Başbakan Erdoğan'a teşekkür eden Özdemir, ileride genel cerrah olmak istediğini kaydetti.

Başbakan'ı, eşiyle birlikte geldiği son gezisinde, kendisine çiçek verip bilgisayar istediğini dile getiren ilköğretim öğrencisi Özdemir, "İlk defa kendime ait bilgisayarım oldu. Okulda arkadaşlarım bilgisayar dersinde üst katlardaki sınıflara giderken ben ise yürüyemediğim için çıkamıyordum. Bu duruma çok üzülüyordum. Şimdi artık laptop sayesinde bu sıkıntıdan kurtulacağım. Sevinçliyim" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious