Başbakan'dan Nejat Uygur'a özel uçak teklifi

Başbakan'dan Nejat Uygur'a özel uçak teklifi.14411
  • Giriş : 29.12.2007 / 02:19:00
  • Güncelleme : 29.12.2007 / 00:17:25

TSK Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan Nejat Uygur'a, tedavisine Florence Nightingale Hastanesinde devam edebilmesi için de yardımcı olduğu ve sanatçıya bu akşam özel uçağıyla İstanbul'a birlikte gitmeyi teklif ettiği kaydedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bir süredir Ankara'da tedavi gören Nejat Uygur'un sağlık durumuyla yakından ilgilendiği belirtildi.

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Uygur'u tedavi gördüğü Ufuk Üniversitesi Hastanesinde ziyaret etmişti. Başbakan Erdoğan'ın, Uygur'un sağlıkdurumunu yakından takip ettiği, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel'in de sanatçıya her konuda yardımcı olduğu ifade edildi.

Nejat Uygur'un oğlu Behzat Uygur, Başbakan Erdoğan'ın babasının sağlık durumuyla yakından ilgilenmesinden memnun olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Başbakanımızın sanatçıyı yalnız bırakmaması nedeniyle hepimiz çok mutlu olduk. Sayın Başbakanımız bizi çok sevindirdi. Bu zor günlerimizde Başbakanımız bize güç verdi. Sayın Başbakan, babamı kendi uçağıyla İstanbul'a götürmek istedi. 'Bu akşam İstanbul'abirlikte gidelim' dedi. Bu bir vefa örneğidir.

Babam, 4 ay Ufuk Üniversitesi Hastanesinde, ardından da TSK Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi gördü. Sayın Başbakanımız ve eşi Emine Hanım bu süre içinde her zaman yanımızda oldular. 'Her konuda negerekiyorsa yapalım' dediler.

Onların manevi desteği bizim için çok önemliydi. Uygur Ailesi ve sanat camiası adına Başbakanımıza, eşi Emine Hanım'a ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hanım'a teşekkür ediyoruz.

Başbakanımız ile babam, çok uzun yıllardır tanışıyor. Hastanedeki ziyaretinde de Sayın Başbakanımız, babama, 'seni bir an önce sahnede görmek istiyoruz' dedi. Dilerim babam bir an önce iyileşir ve sahneye döner."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious