Başbakan'dan seçmene açık çek

  • Giriş : 11.02.2006 / 00:00:00

Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçmene açık çek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, "Eğer bugün dünden daha iyi değilse geçmiştekilerini gönderdiğiniz gibi bizi de gönderin.Bu konuda samimiyim. 3 yıl önce ne kazanıyordunuz?, şimdi ne kazanıyorsunuz? Benim vatandaşımın önüne gelen dünden azsa ben bu işi yapmam." dedi. Erdoğan'ın bu sözleri vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Mersin, Isparta, Gaziantep, Malatya, Denizli ve Antalya'yı kapsayan 6 ilin doğalgaz iletim hatları ve organize sanayii bölgelerine doğalgaz arzı töreni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji Bakanı Hilmi Güler'in katıldığı bir törenle yapıldı.

Başbakan Erdoğan, Mersin Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören alanında, videokonferans sistemi 6 ildeki doğalgaz vanalarını açtı.

Tören alanındaki yaklaşık 5 bin vatandaşlara hitap eden Başbakan Erdoğan, iktidarları döneminde ülkenin yaşadığı gelişimi anlattı.

"Türkiye'nin bir ileri 2 geri gittiği günleri unutmadık" diyen Erdoğan, vatandaşları samimi olarak icraatlarının hakkkını vermeye davet etti.

Göreve gelmelerinden hemen önce 22 bankanın fona devredildiğini ve devletin sırtına 50 milyar dolar yüklendiğini hatırlatan Erdoğan, ANAVATAN, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Demokrakit Sol Parti'nin (DSP) iktidarlarında yaşanan bu olayın unutulmamasını istedi.

Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kendilerinin geri aldığını söyleyen Erdoğan, "Eğer bugün ücretsiz kitap dağıtılıyor, yoksula ücretsiz kömür gönderiliyorsa, yoksula maaş bağlanıyorsa bunun altyapısı budur." dedi.

Türkiye ekonomisindeki değişimin, krizin etkisinin silinmesinden ibaret olmadığını kaydeden Erdoğan, ekonomiyi bir daha kriz yaşamayacağı bir zemine çektiklerini ifade etti. Milletin hayır duasını her an arkalarında hissettiklerini ifade eden Erdoğan, ülkenin bugün geldiği noktayı tasvir etti.

Geçmişte yaşanan yüksek enflaslonu "Cebimizdeki paranın modern hırsızlar tarafından çalınmasıydı" diyerek tanımlayan Erdoğan, Türkiye'nin dünyada 17. büyük ekonomi haline geldiğini ifade etti.

Ülke ekonomisi güçlendikçe vatandaşa daha fazla destek vereceklerini kaydeden Erdoğan naranciye üreticilerine bir müjde verdi. Erdoğan, 15 marta kadar üreticinin meyve-sebze hallerini aradan çıkararak tüketiciye direkt ürün satabileceklerini söyledi.

Erdoğan, konuşmasında vatandaşlara bir açık çek verdi. Erdoğan, "Eğer bugün dünden daha iyi değilse geçmiştekilerini gönderdiğiniz gibi bizi de gönderin. Bu konuda samimiyim. 3 yıl önce ne kazanıyordunuz?, şimdi ne kazanıyorsunuz? Benim vatandaşımın önüne gelen dünden azsa ben bu işi yapmam" sözleri vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Geçmişte Türk Lirası'nın dövi karşısında değersizliğinden yakınıldığını ifade eden Erdoğan, şimdi ise TL'nin aşırı değerli olmasından şikayetçi olunduğunu kaydetti. 2007 sonuna kadar suyu ve yolu olmayan köy kalmayacağı sözünü yeniliyen Erdoğan, tüm vatandaşların hak ettiği yaşam biçimine kavuşacağını belirtti.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında, miting meydanında kendisine yumurta atmaya çalışırken gözaltına alınan gruba da değindi. Erdoğan şöyle konuştu; "Ülkenin içinde,meselesini sözle halledemeyenler, masada halledemeyenler bu yanlışa düşerler. Türkiye'ye bunların zerre miktar faydası olmamıştır, bundan sonra da olmaz. Bunlar düşünce özgürlüğünden değil, yumurta atma özgürlüğünden yanadırlar. Milletin derdiyle dertlenmezler, sadece eleştirirler. Ama bizim alnımız ak. Dikleşmeyiz ama dik dururuz. Bunu da böyle bilsinler "Erdoğan'ın konuşması sık sık "Başbakan nerede biz oradayız", "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganıyla kesildi.

Konuşmasının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Güler'i de yanına alan Başbakan Erdoğan, video konferans aracılığı ile Isparta, Gaziantep, Malatya, Denizli ve Antalya'nın doğalgaz butonlarını açtı.

Erdoğan, Mersin'in doğalgazının açılması sırasında ise tüm protokolü platforma çağırdı. Erdoğan ve beraberindekilerin butono basması ile tören alanındaki doğalgaz meşaleleri alev aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious