Başbakan'dan şifreli kanal tavsiyesi!

Başbakan'dan şifreli kanal tavsiyesi!.10598
  • Giriş : 21.03.2009 / 20:00:00

Başbakan Erdoğan partisince Ankara Sincan'da düzenlenen mitingde yine CHP lideri Baykal'a televizyon çağrısı için cevap verdi bir de öneride bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Sayın Baykal kendini parçalıyor 'ekranlara çıkalım' diye. Sayın Baykal, ekranlar senin olsun. Çarkıfeleğe mi çıkarsın, televoleye mi çıkarsın, nereye çıkarsan çık ama sadece ben senden bir şey rica ediyorum. Ne olur gece 12'den sonra çık ya da şifreli kanallarda çık. Çünkü senin yanında birlikte çıkacağın kişiler bu yavrularımızın ahlakını bozabilir'' dedi.

Erdoğan, partisince Sincan'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, yerel seçimde, yöneticilerin kim olacağına değil, aynı zamanda ülkenin gidişatının ne yöne olacağına oy verileceğini söyledi.

Başkent Ankara'nın seçimde kendine yakışan büyüklükte düşüneceğini dile getiren Erdoğan, ''AK Parti ile aşkla heyecanla Ankara 'yola devam' diyecek'' dedi.

Türkiye'nin, AK Parti'nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002'den bu yana nasıl bir değişim gösterdiğinin ortada olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

''2002'den önceki ve sonraki Türkiye arasındaki fark ne? Dün, ekonomik olarak çöküşün eşiğine gelmiş Türkiye vardı; bugün dev küresel krizlere rağmen ayakta kalmayı başarabilen sağlam bir Türkiye var. O günlerde yarın ne olacağı kestirilemeyen bir sisler ülkesi vardı; bugün istikrarlı ve güvenli bir Türkiye var. O günlerde sıkıntılarının altında boğulan Türkiye vardı; bugün sıkıntılarının üstüne cesaretle, kararlılıkla giden, bütün zorlukları aşma azminde olan bir Türkiye var. O günlerde Türkiye'yi içine kapatan yönetimler vardı, hatta toplantılarını yapamayan Bakanlar Kurulu vardı; bugün milletimizin haysiyetini bütün dünyada temsil eden bir yönetim var.''

Erdoğan, bugün bütün dünyanın; Türkiye'nin, Ankara'nın sesini merak ettiğini ifade ederek, Ankara'dan çıkan sesin bütün dünyada yankılandığını belirtti. Erdoğan, ''Başkent Ankara, bizimle beraber dünyanın en saygın başkentlerinden biri oldu. Türkiye'nin hukukuna sahip çıkmak budur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu itibarı, saygınlığı bizimle elde etti'' diye konuştu.

Polatlı'dan Sakarya'ya, Dumlupınar'dan Çanakkale'ye şehit kanlarının sembolü olan ay yıldızlı bayrağın bu dönemde daha özgürce dalgalandığını dile getiren Erdoğan, ''Büyük milletimizin bizden istediği de siyasetten istediği de budur. Bu millet, bizden büyük düşünmemizi istiyor, bu millet büyük Türkiye istiyor'' görüşünü dile getirdi.

-''SİZDEN OY İSTEME PİŞKİNLİĞİNİ GÖSTERENLER...''-

Erdoğan, kendilerinden önceki hükümetlerin icraatlarını eleştirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bu ülkenin insanlarının umutları sönmeye yüz tutmamış mıydı? Ülkenin gençleri Türkiye'nin geleceğinden umut kesecek noktaya gelmemiş miydi? Ülkenin sorunlarını çözsünler diye iktidara getirilenler, şu MHP, Bakanlar Kurulunu bile toplayamayacak kadar acziyet içinde değil miydi? Devlet, memuruna maaş ödeyecek parayı bile bulamayacak kadar çaresiz değil miydi? Borçlar dağ gibi yığılı değil miydi? Yüksek enflasyon, yüksek faizler, durmadan artan fiyatlar bu milletin canına tak ettirmemiş miydi? Bu ülkenin kaynakları hırsıza, arsıza, soysuza peşkeş çekilmiyor muydu? Bankalarımızın içi boşaltılmıyor muydu? 16 banka fona devredilmemiş miydi? Bu milletin hür iradesine ipotek konulmuyor muydu? Demokrasi ağır yaralı değil miydi? Hukuk devleti çaresiz değil miydi? Siyaset, derbeder koalisyonlarla siyaset olmaktan çıkmamış mıydı? Dünyada çalınan her kapı Türkiye'nin yüzüne kapatılmıyor muydu? Bugün yine bu milletin karşısına çıkan, sizden oy isteme pişkinliğini gösterenler o gün siyasette değil miydi?''

Kendi hükümetlerinden önceki 57. Hükümet'in koalisyon ortakları DSP, MHP ve ANAP'ın, ülke meseleleriyle ilgili fikir ve proje üretemediklerini ifade eden Erdoğan, ''Bırakın yeni fikir üretmeyi, Türkiye'nin başarılarına bile sevinemiyorlar'' dedi.

Erdoğan, 79 senede 230 milyar dolar olan gayrisafi milli hasılanın üzerine 6.5 senede 520 milyar dolar eklediklerini, devletin kendilerinden önce yüzde 63, şimdi ise yüzde 13 faizle borçlandığını, enflasyonun yüzde 30'dan yüzde 7,7'ye gerilediğini anlatarak, aradaki farkın vatandaşın cebinde kaldığını söyledi.

-''BIRAKSAN KOYUN GÜDEMEZLER YA...''-

Erdoğan, şöyle devam etti:

''Ne dediler, 'enflasyon patlar'... Ne oldu? Çatladı, çatladı, patlamadı. Bitmedi... IMF'ye gittiler borçlandılar. Dün Bilecik'te konuşuyor, 'hayalimiz, arzumuz IMF'siz bir ekonomiydi'. Ne oldu? Bıraksan koyun güdemezler ya. Bunlara sakın 3 tane koyun teslim edeyim demeyin, hele hele Etimesgut'u, Sincan'ı falan teslim etmeye kalkmayın. Etimesgut elden gider ha, Sincan elden gider. Bunlar güdemezler, sakın. Kaybeder gelirler. Bunlar elden gider. İstanbul'un belediye başkanlığını yaptım 4,5 sene. Nasıl bir belediye aldık, nereye getirdik belli. Ondan sonra buralara geldik.''

Erdoğan, iktidara geldiklerinde IMF'ye 23,5 milyar dolar borç olduğunu, bunu 7,8 milyar milyar dolara indirdiklerini belirterek, ''Dürüst olun. Bir taraftan IMF'ye verip veriştireceksin, ondan sonra gidip borçlanacaksın. Ondan sonra da AK Parti'ye borç yığını bırakcaksın. AK Parti senin bıraktığın borcu ödeyecek, sonra da sıkılmadan diyeceksin ki 'ne yaptılar?'. Daha ne yapalım, senin borçlarını biz ödüyoruz'' diye konuştu.

-''ONLAR TÜKETTİ, BİZ ÜRETTİK''-

İktidara geldiklerinde Merkez Bankası'nın kasasında 26,5 milyar dolar olduğunu, şu anda bu rakamın 67 milyar dolara yükseldiğini ifade eden Erdoğan, ''Onlar bankaları batırırken 40 milyar dolar bu millete ödettiler. Merkez Bankamızın kasasında şu anda 40 milyar dolar artı var, farkımız bu. Onlar tüketti biz ürettik'' dedi.

Erdoğan, muhalefet partilerinin ''kara çalmak, iftira atmak, bağırıp çağırmak, ülkenin huzurunu kaçırmak dışında bir şey yapmadıklarını'' savunarak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan, Başbakan Yardımcılığı ve Bakanlık yaptıkları dönemlerdeki icraatlarını anlatmalarını istedi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

''Sayın Baykal kendini parçalıyor 'ekranlara çıkalım' diye. Sayın Baykal, ekranlar senin olsun. Çarkıfeleğe mi çıkarsın Televoleye mi çıkarsın nereye çıkarsan çık ama sadece ben senden bir şey rica ediyorum, ne olur gece 12'den sonra çık ya da şifreli kanallarda çık. Çünkü senin yanında birlikte çıkacağın kişiler bu yavrularımızın ahlakını bozabilir. Çünkü öyle şeyler diyor ki 'telefonda rahat rahat vatandaş hükümete hakaret edebilir, küfredebilir'. Hatta daha ileri gidiyor, 'vatandaş birbiriyle ağız tadıyla küfürleşemiyor' diyor. Bir siyasi partinin genel başkanı bunu söyler mi, yakışır mı bu? Sen küfürbaz olabilirsin. Benim milletim zaten bu ülkede küfürbazdan başbakan yapmaz. Benim milletim bu ülkede adam gibi adam olan başbakan ister ama zaten senin bu ülkede iktidar olmak gibi bir derdin yok.''

Erdoğan, Baykal'ın, seçimlerde AK Parti'nin yüzde 52'nin altında kalması durumunda başarısız sayılacağını söylediğini ifade ederek, ''Sana ne? Yani CHP olarak ne oy alacağını söylemiyor, 'bu seçimin birincisi ben olacağım' demiyor. Bir lider böyle konuşur mu? Siyaset sahnesine birinci olmak için, lider olmak için kazanmak için çıkar. Daha baştan maçı kaybedeceğini biliyor, reçetesini hazırlıyor: (Bak yüzde 50'nin altında kalırsan başarısızsın)'' dedi.

AK Partinin birinci parti olmaması durumunda genel başkanlıktan da siyasetten de çekileceğini açıkladığını anımsatan Erdoğan, şunları söyledi:

''Ama Sayın Baykal sen birinci parti olamazsan siyasetten veya genel başkanlıktan çekilmeye var mısın? Çekil de hiç olmazsa CHP'li vatandaşlarım rahatlasınlar ya, senden kurtulsunlar ya... Eğer niyetin yoksa ben böyle bir ana muhalefete bayılırım. İşimiz çok kolay, çok yorulmayız. Niye? Çünkü söylediği şey, 'yüzde 52'nin biraz altında kalırsa başarısız'. Böyle muhalefete can kurban ve bununla beraber biz daha çok yürürüz çünkü iktidar derdi yok zaten.''

Geçtiğimiz günlerde partisince düzenlenen bir mitingde, CHP ile ilgili asılan pankarttaki ''ebedi muhalefet'' ifadesini anımsatan Erdoğan, ''hakikaten öyle'' değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*