Başbakan'dan Zafer Haftası mesajı

Başbakan'dan Zafer Haftası mesajı.12756
  • Giriş : 25.08.2008 / 11:17:00

Başbakan Erdoğan Zafer Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Zafer Haftası'nı kutlarken, “Bağımsızlığını, birlik ve beraberliğini her şeyin üstünde tutarak büyük bir Milli Mücadele veren aziz milletimiz, ebediyen bu topraklarda hür yaşamaya devam edecektir'' dedi.

Başbakan Erdoğan Zafer Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı Erdoğan mesajında, bağımsızlık ve hürriyet aşkını tarih boyunca eşsiz zaferlerle taçlandıran Türk milletinin vatan sevgisinin, en iyi ifadesini Mehmetçiğin yüksek ruh ve ahlakında, kahramanlık ve cesaretinde bulduğunu ifade etti. Türk milletinin destansı zaferiyle sonuçlanan kurtuluş Savaşı'nın, bugün çağdaş dünyanın onurlu bir üyesi olan Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini oluşturduğunu vurgulayan Erdoğan mesajında şunları kaydetti:

“Bağımsızlığını, birlik ve beraberliğini her şeyin üstünde tutarak büyük bir Milli Mücadele veren aziz milletimiz, ebediyen bu topraklarda hür yaşamaya devam edecektir. Bugün bize düşen bu ruh ve şuuru gelecek nesillere aktarmak, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan cumhuriyetimizi, muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımaktır. Bu anlamlı hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerin bu amaca hizmet edeceğine inanıyorum. Zafer Haftası'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanları saygı ve rahmetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bütün mensuplarını ve vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*