Başbakan'ı bir tek o kutladı!

Başbakan'ı bir tek o kutladı! .50495
  • Giriş : 06.09.2007 / 14:52:00

Erdoğan'ı, hükümetin güvenoyu almasından sonra tek genel başkan kutladı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan'ı, hükümetin güvenoyu almasından sonra yaptığı konuşmanın ardından kutlayan tek genel başkan kimdi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hükümetin Meclisten güvenoyu almasından sonra yaptığı teşekkür konuşmasında, bir yandan adalet vaadinde bulunurken, diğer yandan hem parti tabanına hem de Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne ayrı ayrı mesajlar verdi.

Başbakan demokrasinin yükselmesini hedeflediklerini belirterek, ”Herkesin ve her kesimin emniyet ve güven içinde olmasını istiyoruz. Tarafsızlık,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında ayrımcılık yapmamak, adaleti tüm bölgelerimize ve bütün insanlarımıza ulaşacak şekilde yaygınlaştırmak şiarımızdır” dedi.

MİLLET İLE DEVLET

Başbakan’ın konuşmasında, kendi tabanına yönelik olarak, “millet ile devlet” vurgusunu yapması dikkat çekti. Başbakan ayrıca “ülkeyi bir bütün olarak kucaklamaktan” ve “aidiyet duygularının güçlendirilmesinden” sözetti.
Başbakan şunları söyledi:

“Özellikle millet ile devlet arasındaki hukuku, adalet ve kalkınma temelinde derinleştirmek için hepimize düşen sorumluluklar olduğu malumdur. Milli menfaatlerimiz konusunda hepimiz biriz ve tek vücuduz. İstiklalini, şerefli bayrağını sonsuza kadar sahiplenecek olan bu aziz milletin biz siyasetçilerden beklediği en önemli şey, ülkemizi bir bütün olarak kucaklamaktır. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması,bütün vatandaşlarımızın aidiyet duygularının güçlenmesi, sosyal dokumuzun sağlamlaşması,merhametin, şefkatin,adalet yaygınlaşmasına bağlıdır. Bu yüksek idealler için Türkiye’ye yapacağınız hizmetlerden dolayı her bir milletvekili arkadaşımı ,bütün parti liderlerini ve gruplarını selamlıyor.”

AHMET TÜRK KUTLADI

Başbakan’ın konuşmasından sonra bütün AKP milletvekilleri bakanlar kurulu sıralarına giderek, Erdoğan’ı kutladılar.

Meclis Genel Kurulunda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan’ın konuşmasından hemen sonra salondan ayrılırken, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bir süre bekledikten sonra Genel Kuruldan dışarı çıktı.

Buna karşılık DTP Grup Başkanı Ahmet Türk ile bir grup DTP milletvekili,bir süre AKP’li milletvekillerinin kutlamalarını tamamlamasını bekledikten sonra Başbakan Erdoğan’ın yanına giderek kendisini kutladılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious