Başbakan'ı böyle protesto ettiler

Başbakan'ı böyle protesto ettiler.73906
  • Giriş : 27.02.2009 / 20:20:00

Erdoğan'ın Van mitinginde seslerini duyurmak isteyen bir grup ilginç bir eyleme imza attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisince düzenlenen mitingde konuştuğu sırada Rakkas Özel Yetenekler Derneği ve kültür evi üyeleri sesini duyurmak için Kızıldereli kıyafeti ile binanın üzerine çıkarak dans edip eylem yaptılar.AK Parti Van İl Başkanlığı tarafında Beşyol mevkiinde düzenlenen mitinge katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuştuğu sırada, ilginç bir eylem düzenlendi. Her dilde etkinlik düzenleyen Rakkas Özel Yetenekler ve Kültür Evi üyeleri, bu seferde sesini duyurmak için miting alanın yanında bulunan ve 4 katlı olan binaların üzerine çıkarak Kızıldereli kıyafeti ile eylem yaptılar. Ellerine uzun sopalar alan ve Kzılderelilerin yerel kıyafetlerine giyen grup, def çalarak dans yaptılar.

Yaptıkları eylem ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Rakkas Özel Yetenekler Derneği ve Kültür Evi Yönetim Kurulu Başkanı Alaatin Bor, bir kültür derneği olduklarını ve bugün kadar hep kendi imkanları ile ayakta durduklarını belirtti. Van'da hiçbir kamu kuruluşunda destek alamadıklarını ifade eden Bor, "Biz şimdiye kadar her dilde etkinlik düzenleyerek Türk, Kürt, Çerkez ve Alevi'yi bir araya getirdik. Başbakan'a bugün sıkıntılarımızı dile getirmek için bir dilekçe vermek istedik. Ancak engellendik. Biz de belki medya aracılığıyla sesimizi duyarlar diye bu ilginç protestoyu gerçekleştirdik ve Kızıldereli dostlarımızı buraya getirdik" dedi.

Bir gazetecinin, "Bu bir protesto mu'? şeklindeki sorusuna ise Bor, "Yok sesimizi duyurmak için yaptık" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*