Başbakan'ı dinlerken kalp krizi geçirdi

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Erzurum'da gerçekleştirdiği mitinge katılan bir vatandaş, Başkan'ı dinlerken kalp krizi geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kriz geçiren vatandaşa miting alanında müdahale yapanlar ise az daha hasta vatandaşın ölümüne neden oluyordu.

Başbakan Erdoğan seçim turunun ilk ayağında Erzurum'a geldi. Gar Meydanı'nda partililere hitap eden Başbakan Erdoğan'ı konuşmasının sonlarına doğru bir vatandaş kalp krizi geçirdi. Baygınlık geçiren vatandaşı yanındaki diğer partililer kalabalık miting alanından karga tulumba çıkarttı.

Daha sonra yere uzatıkları vatandaşa yanlış ilk yardım müdahalesi yapan vatandaşlar bu arada ambülans ve sağlık görevlisi bulmak için çevrelerine seslendi. Olay yerine gelen polis, kalp krizi geçiren vatandaşın çevresindeki kalabalığı dağıtırken, bazı vatandaşların ölümle pençeleşen vatandaşın kalbine basınç uygulayarak müdahale etmesi dikkat çekti.

Yerde baygınlık geçiren vatandaşın yüzü su ile yıkandıktan sonra, yine karga tulumba, sağlık görevlilerini beklemeden 100 metre kadar kucakta taşındıktan sonra ambülansın bulunduğu alana getirildi. Burada sedyeye yatırılan ve ilk müdahale yapılan vatandaş, ambülansla Numune Hastanesi'ne sevk edildi. Numune Hastanesi Acil Servisi'nde yapılan müdahalenin ardından aynı vatandaş Aziziye Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious