Başbakan'ı güldüren pehlivan

  • Giriş : 05.04.2007 / 00:00:00

TBMM Üstün Hizmet Ödülleri'nin verilmesi nedeniyle düzenlenen tören renkli görüntülere sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kasımpaşa sayesinde dünya ve olimpiyat şampiyonu olduğunu söyleyen eski güreşçilerden Gazanfer Bilge'nin sözleri hem Başbakan Erdoğan'ı, hem de diğer davetlileri güldürdü.

Güreşte eski dünya ve olimpiyat şampiyorlarından Gazanfer Bilge, ödül aldıktan sonra yaptığı konuşmada, 1943 yılında İstanbul Kasımpaşa'da askerlik yaptığını hatırlatarak, Kasımpaşa sayesinde Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olduğunu söyledi. Gazanfer Bilge'nin bu sözleri Kasımpaşalı olan Başbakan Erdoğan'ı güldürdü.

85 yaşında olan Gazanfer Bilge, güreş sporundaki başarısı nedeniyle dönemin Başbakanı İsmet İnönü ve TBMM Başkanı Kazım Karabekir'in kendisini davet ederek kutladığını hatırlatarak, Kazım Karabekir'in 62 yıl önce kendisine verdiği beratı gösterdi. Söz konusu beratı TBMM Başkanı Arınç'a gönderen Gazanfer Bilge, "İyi bak da 62 yıl önce de burda olduğumu gör" diye konuştu. Bilge, kendi adına yaptırdığı 5 bin kişilik spor salonunun açılışına Başbakan Erdoğan'ı davet etti.

Ödül verme sırası kendisinde olmamasına rağmen Siirtli işadamı Ethem Sancak'a ödülünü Siirt Milletvekili olan Başbakan Erdoğan verdi. Siirt'in kendisi için ayrı bir önem ve anlam taşıdığını anlatan Başbakan Erdoğan, önce Siirtlilerin eniştesi olduğunu, Siirt'te mahkum olduğunu, son olarak da Siirt'ten milletvekili seçildiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious