Başbakan'ı hüzünlendiren vekil

Başbakan'ı hüzünlendiren vekil .53982
  • Giriş : 06.09.2007 / 10:47:00

Başbakan Erdoğan, Ağrı Milletvekili Kotan'ın hayat hikayesini okurken duygulandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan'ın hayat hikayesini okurken duygulanan Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'ün resepsiyonda karşılaştığı Kotan'a "Fatma hanım beni hüzünlendirdin" dedi.

Ak Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan'ın annesiyle ilgili anlattıkları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı hüzünlendirdi. Erdoğan, KAGİDER (Kadın Girişimciler Derneği) toplantısında, erkek çocuğu doğurmak uğruna annesini kaybeden Kotan'ın haberini okuduktan sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün verdiği resepsiyonda karşılaştığı Fatma Salman Kotan'a "Fatma, beni hüzünlendirdin" dedi. "Efendim, o, benim çok özelimdi, ama anlatmış bulundum" diyen Kotan'a Başbakan Erdoğan, "Yok yok, çok iyi yapmışsın" sözleri ile destekledi ve "Okuyunca duygulandım. İyi ki anlatmışsın. Fatma beni hüzünlendirdin" diye karşılık verdi.

6 YAŞINDA ANNESİZ KALDI

Annesi vefat ettiğinde 6 yaşında olduğunu anlatan Kotan, "Annemi zar zor hatırlıyorum. Bir silüeti gözümün önüne geliyor. Annemden elimizde iki tane fotoğraf var. Ancak bu benim özelim bu yüzden kimseyle paylaşmak istemiyorum. Annemi hatırlayınca hüzünleniyorum" dedi.

ANNEM ERKEK EVLAT İÇİN ÖLDÜ

Kotan annesinin babasına erkek çocuk doğurmak için öldüğünü dile getirerek, "Babam da ikinci evliliğini annemle yaptıktan sonra, annemin ölümüne kadar giden bir erkek çocuk sevdası vardı. doktor 2 çocuktan sonra 3. çocuk olursa annemin 2 yıl yaşayacağını söyledi. O zaman ben de doktorun yanındaydım, annem beni ve ablamı kucağına aldı 'Ben' dedi 'Bir erkek getireceğim Şeyh Ahmet Salman'a ki Şeyh Ahmet Salman'ın nesli devam etsin' dedi. Şeyh Ahmet Salman'ı mutlu etmek bir erkek çocuğa bağlıydı. 3. çocuk kızkardeşim oldu tekrar. Adını Songül koyduk. Songül'den 2 yıl sonra biz annemizi kaybettik" diye konuşmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious