Başbakanı özleyen şehir Turgutlu

Başbakanı özleyen şehir Turgutlu.12045
  • Giriş : 18.12.2008 / 23:09:00

7 yıldan bu yana AK Parti Turgutlu Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Murat Güzel, Başbakan ile karşılaşırsa ne yapacak?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Turgutlu Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yaklaşık 7 yıldır sürdüren ve 3 kongre,2 genel seçim,1 referandum ve 1 yerel seçimden başarı ile çıkan ve Turgutluda AK Parti'nin tüm seçimlerde birinci parti çıkmasında katkısının çok olduğu inkâr edilemez.

Manisa'nın Turgutlu İlçesinde Kurulduğu günden bu yana Gençlik kolları başkanlığı yapan ve zaman zaman genç arkadaşlarımızın sorunlar yaşamasına rağmen 600'ü aktif olmak üzere 2000 e yakın kendisi gibi genç görev arkadaşları ile hiç de hafife alınmayacak işleri yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Murat Güzel bu işin sırrını yerel seçimler yaklaşırken anlattı.

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Murat Güzel 'Yedi yıllık görevim boyunca maddi manevi birçok sıkıntı yaşadım. İçimdekileri ifade etmek gerekirse bunun adı herhalde Sayın Başbakanımızın dediği gibi “Memleket Sevdası” olurdu. Yedi yıldır görevde olmamın belki de bir sebebi de bu olsa gerek.her zaman yeni yüzler ve yeni heyecanlar yaşanan bir partide bu durum normal olarak görülmese de zamanı geldiğinde bayrağı diğer arkadaşlara devredeceğiz.

Ak Parti'nin size ve ekibinize bu yedi yıllık dönemdeki etkileri ne oldu?

Şüphesiz ki Ak Partinin kazandırdığı çok şey var bunlardan en önemlisi, ben ve birçok genç arkadaşımızı kahve köşelerinden, okey masalarından kurtarıp insanlara hizmet etmeyi nasip etti. ALLAH AK Partiyi kuranlardan razı olsun.
3 Kongre,2 Genel seçim,1 Referandum,1 Yerel Seçimden başarı ile çıktınız;2.yerel seçime hazırlanıyorsunuz. Bu seçimlerden beklentiniz nedir.

Yerel Seçimlerle alakalı pek bir şey söylemeye gerek yok. Bir çok vatandaşımız gelip soruyor ne yapalım veya ne yapıcaz diye, ben bu tip sorulara cevap vermek yerine ben onlara Eski İle Yeniyi Kıyaslayın, Şehir Sizin Karar Sizin diyorum hem soruyorum ayrıca düşünme imkânı sağlıyorum, açıkçası her şey ortada.

Görevde olduğunuz süre içerisinde Sayın Başbakan ile hiç görüşme imkânınız oldu mu?

Belli dönemlerde Genel merkezimizde yapılan görüşmelerimiz oldu, zaman zaman kongrelerde görüştük fakat memleket meseleleri daha önemli olduğu için çok ayrıntılı görüşmemiz olmadı ama kısada olsa görüştük.

Sayın Başbakan ile ayrıntılı bir görüşme imkânınız olsa kendisinden ne istersiniz?

Sayın Başbakanımızdan ilk isteyeceğim Şereflendirdiği birçok yerin yanında Turgutlumuza da ziyarette bulunmalarını isterdim ve ayrıca tek bir konu daha var ama o Konu Özel olduğu için kendisi ile paylaşmak herhalde en doğru olandır.

Turgutlu Belediye Başkanı M.Serhat Orhan'ın çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

Açıkçası az önce sorduğunuz Başbakandan ne isterdiniz sorusunun cevabını şimdi vermek doğru olur sanırım,2004 yerel seçimlerinden sonra seçim tanıtım broşürlerinde bulunan 25 konunun tamamını ve daha fazlasını hayata geçiren tek belediye başkanı olduğuna inanıyorum o bakımdan şahsi çıkarlardan ziyade genel olarak bakıldığı zaman Serhat beyle ilgili söylenecek pek bişi yok aslında çünkü her şey ortada sayın Başbakanımızdan gelip bunları görmesini isterdim.

Belediye başkanımızın yaptıkları kolay şeyler değil şöyle biraz hatırlayalım Bunlardan ilki 350 dönümlük Irlamaz Çayı Islah Projesi,Belediyenin Görevleri içersinde olmamasına rağmen bir Adalet Sarayı,Öğretmenevi,Üniversite Binası,İlçe Tarım Binası,Yeni Otobüs Garajı,Toki Evleri,Yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası,Ege Bölgesinin En Büyük Soğuk Hava Deposu,Yeni Mezbaha,Tuğla pazarlama ve Kamyon Garajı,96 Dükkanlık Koşu kırı Çarşısı,Doğalgaz ve 7.Cumhurbaşkanı Kenan Evreni bile hayran bırakan cennet bahçesini andıran Yeni Mezarlığımız,bunlar kolay şeyler değil yapıcam demekle değil yapmak ve halkın hizmetine sunmakla oluyor yoksa laf üretmen iftira atmak kolay her hizmet edene partisi görüşü ne olursa olsun saygı duyarız.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*