Başbakanım benim için kız ister misin?

Başbakanım benim için kız ister misin?.8143
  • Giriş : 01.06.2007 / 08:32:00

Kasımpaşasporlu Tolga, Başbakan Tayyip Erdoğan'dan bakın ne istedi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Tayyip Erdoğan, Turkcell Süperlig'e yükselen Kasımpaşaspor'u konuk ederken, Futbol üzerinden ince mesajlar vermeyi de ihmal etmedi. Erdoğan, zaman zaman üzüldükleri anlar olduğunu ancak asıl adaletin sapmadığını belirterek gayretli olmak gerektiğini söyledi. Kabul sırasında ilginç bir olay da yaşandı. Kasımpaşaspor'un oyuncusu Tolga, kız arkadaşı evlenmek istediğini belirterek Başbakan Erdoğan'dan yardım istedi. Tolga, Sevil Sevimlisoy isimli kız arkadaşını ailesinden istemek için Başbakan'ın aracı olmasını talep etti. Başbakan'ın da olumlu cevap verdiği belirtildi.

FUTBOL DİLİYLE İNCE POLİTİK MESAJLAR

Kasımpaşa'nın süperlige çıkmasından dolayı mutlu ve gururlu olduğunu belirten Erdoğan, "Zirveye çıkmak değil, zirvede kalmak önemli. Çünkü ondan sonrası artık düşüştür. Zirveye çıkarken zirveye tırmanıyorum dersiniz. Ama zirveye çıktıktan sonra artık onun aksi bir şey yok. Aksi olanı düşüştür. Düşmeyip orada kalınabilirse o tabii güzellikleri getirir. Yılmadan mücadele etmek gerekir. Bazı şeyleri izledik gördük, zaman zaman üzüldüğümüz oldu. Ama asıl adalet sapmıyor. Gayretli olacağız, kararlı olacağız" diye konuştu. Erdoğan, bu konuyla ilgili olarak bir okul anısını da anlattı: "Bizim bir dünya ikincisi grekoromende güreşçimiz vardı. Hızır Sarı diye. Hızır tuş yapardı. Ama hakem tuşu vermezdi. Tuş yapardı, vermezdi. Birgün bizim Dursun Hoca, Hızır'a ve bütün güreşçilere fırça attı. Dedi ki, biraz da peltek konuşurdu. Oğlum Hıdır dedi, tuş yaptın, bırakmayacaksın. Göbeğinin üzerine de oturacaksın. Hakem gelecek, tamam tamam tuş yaptın, o zaman bırakacaksın."

Hakemin düdüğü duyulmadan maç bitmez

Kasımpaşaspor'un önceki akşam oynadığı karşılaşmayı aday listelerini belirleme çalışması nedeniyle telefonla takip edebildiğini belirten Erdoğan, "Adeta fanus içerisindeydik, çalışma yapıyorduk. 10 kişi kalınınca, ardından uzatmalara gelince artık 'bitti bu iş' havasındayken, hakikaten bu işin bitmediğinin gösterilmesi de çok anlamlı. Onun için şunu kullanırım: 90 artı uzatma derim. Bitiş düdüğü ötmeden hiçbir zaman maç bitmemiştir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious