Başbakan'ın Deniz Kuvvetleri Günü mesajı

Başbakan'ın Deniz Kuvvetleri Günü mesajı.14657
  • Giriş : 27.09.2008 / 10:57:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Preveze Deniz Zaferi’nin 470. yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü sebebiyle Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç’a bir kutlama mesajı gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan mesajında Barbaros Hayrettin Paşa komutasındaki leventlerin cesaret ve kahramanlıkların eseri olan Preveze Deniz Zaferi ile denizlerdeki Türk varlığı ve egemenliğinin Karadeniz ve Kızıldeniz'den sonra Akdeniz'de de etkinlik kazandığını belirtti. Bugün de Deniz Kuvvetlerinin bilgi birikimi, tecrübesi, üstün disiplin, görev bilinci ve donanımıyla bölgesinde caydırıcı güç konumunu muhafaza ettiğini kaydeden Erdoğan, “Memnuniyetle ifade etmek isterim ki, etkinlik ve caydırıcılık vasfıyla Deniz Kuvvetlerimiz, barışçı dış politikamıza da katkılarda bulunmaktadır” dedi.
Erdoğan, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç'ın şahsında Deniz Kuvvetlerinin bütün mensuplarını tebrik ederek şöyle dedi:

“Türk donanmasının en büyük zaferlerinden biri olan Preveze Deniz Zaferi'nin 470. yıldönümü ile Deniz Kuvvetleri Günü'nü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün istiklal kahramanlarımızı ve deniz şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*