Başbakanın helikopterini geri çeviren söz

Başbakanın helikopterini geri çeviren söz.10914
  • Giriş : 27.03.2009 / 10:17:00

Pilotların Başbakan Erdoğan’a söylediği söz şudur; “Sayın Başbakanım, siz bu ülkeye lazımsınız… Uçuş emniyeti açısından bu riske girmek istemiyoruz. İzniniz olursa geri dönmek istiyoruz”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düştüğü haberi kamuoyu gündemine bomba gibi düştüğü andan beri 2009 yerel seçim kampanyası fiilen sona erdi

Türkiye pazar günü sessizce sandığa gidecek…

Tüm Türkiye 'adam gibi adam'ın başına gelen olaya çok üzüldü… Dualar etti, ediyor…

Tüm mitingler iptal edildi. Dikkat edilirse hiçbir partinin seçim bürosunda müzik çalınmıyor, caddelerde seçim minibüsleri gezmiyor… Gezmemeli de… Bu duyarlılığı paylaşan herkesi kutluyoruz.

Siyasetçiler seçim dönemlerinde mitingden mitinge koşuyorlar… Bu hızlı koşuşturmaca kimi zaman bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Dikkat edilirse her seçimde muhakkak bazı kayıplar veriyoruz… Fakat lider seviyesinde ilk kez Türkiye üzücü bir olayla karşılaştı…

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu Başbakan Erdoğan'ın hem sevip saydığı bir siyasetçi, hem de yakın dostu idi. Başbakan Erdoğan kaza haberini aldığı andan itibaren devletin tüm imkânlarını seferber etti.

Başbakan Erdoğan dün akşam Show TV'de konuyla ilgili soruları cevaplandırırken ilginç bir ayrıntı verdi. 23 Mart Çarşamba günü 57. mitinginde Bolu'da halka hitap ettikten sonra Düzce mitingine katılmak üzere Bolu'dan helikopterle havalandıktan sonra geri dönüp neden karayolu ile Düzce'ye devam etmek zorunda kaldıklarının nedenini anlattı.

Başbakan Erdoğan'ı taşıyan helikopter Bolu Dağı'na yaklaşınca, pilotlar hava koşullarının emniyetli uçuşa imkân vermediğini tespit ederler. Pilotların Başbakan Erdoğan'a söylediği söz şudur; “Sayın Başbakanım, siz bu ülkeye lazımsınız… Uçuş emniyeti açısından bu riske girmek istemiyoruz. İzniniz olursa geri dönmek istiyoruz” derler. Nitekim helikopter geri döner ve yolculuğa karayoluyla devam edilir.

BBP aldığı oy itibariyle hazine yardımı alan bir parti değil. Sayın Yazıcıoğlu'nun helikoptere binmeden az evvel yaptığı konuşmada söylediği gibi, partinin adayları kendi kişisel imkânları ile kampanyaları yürütüyorlar. Sıkışan miting programı nedeni ile dar imkânlarla bir helikopter kiralanması söz konusu olunca, dilerim fiyat daha ucuza gelsin diye donanım yetersizliği olan bir helikopter kiralanmış olmasın…

Tüm Türkiye'nin kazayı kendisinden haber aldığı İHA muhabirinin telefonda söylediği gibi, kötü hava koşulları ve sis ortamının uçağın düştüğü alana hâkim olduğu anlaşılıyor. O şartlarda keşke helikopter o güzergâhı kullanmasaydı diye içimizden geçse de, bu pişmanlık zamanı geri sarmaya yetmiyor. Keşke pilotlar, tüm Türkiye'nin şu an Sayın Muhsin Yazıcıoğlu için gönlünden geçirdiği gibi, “siz bu ülkeye lazımsınız başkan” diyerek geri dönebilseler ve sis deryasına dalmasalardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*