Başbakan'ın ilgisi saldırıda yaralananlara moral oluyor

Başbakan'ın ilgisi saldırıda yaralananlara moral oluyor.14148
  • Giriş : 09.01.2008 / 15:03:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Diyarbakır'daki saldırıda yaralananların sağlık durumunu yakından takip ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakanlık yetkililerinin, Başbakan Erdoğan'ın 3 Ocakta meydana gelen saldırıda ağır yaralanarak Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesindeki çeşitli servislerde tedavi altına alınan hastaların yakınlarını, telefonla arayarak sağlık durumları hakkında bilgi aldığı öğrenildi.

Beyin Cerrahi servisinde tedavisi süren Bahattin Kerem Erten'in babası Ufuk Erten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'daki incelemeleri sırasında hastaneye gelerek kendilerine geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu hatırlattı.

Ziyaret sırasında patlamada ağır yaralanan oğlunun bir gözünün görmeme riski bulunduğunu, küçük bir ameliyat geçirmesine rağmen hala şarapnel parçasının bulunduğunu belirten Erten, şöyle konuştu:

''Sayın Başbakanımızın ziyareti sırasında tüm hasta yakınlarıyla olduğu gibi sağ olsunlar bizimle de yakından ilgilendiler. İsteklerimizin olup olmadığını sordular. Ben de oğlumun tedavisi için yurt içinde veya yurt dışında tüm imkanlarımı kullanarak, elimden ne gelirse yapacağımı söyledim. Kendileri de 'Yanınızdayız. Her konuda destek veririz, yardımcı oluruz' dediler. Sağ olsunlar, Başbakanlıktan, Başbakan'ın talimatıyla beni arayıp, çocuğumun durumu hakkında bilgi alıyorlar.''

-ANKARA'YA GÖTÜRMEYİ TEKLİF ETMİŞTİ-

Ziyaretinde Vali Cemil Serhadlı İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Serhat Kaya'yı ziyaret ederek, yaklaşık 45 dakika görüşen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tedaviyi sürdüren doktorlara Serhat'ın tedavisinin Ankara'da yapılmasını teklif etmişti. Ancak, tedaviyi sürdüren doktorları tedavinin DÜ'de yapılabileceğini, Ankara'ya götürülmesine gerek olmadığını söylemişlerdi.

Başbakan Erdoğan'ın kendilerine yakın ilgi gösterdiğini belirten yaralı Serhat Kaya'nın annesi Yıldız Kaya ise şöyle konuştu:

''Oğlumun hayati tehlikesinin olmadığını öğrenince biraz rahatladım. Sayın Başbakanımızın ilgisi bizleri çok duygulandırdı ve mutlu etti. Başbakanımız oğluma burs bağlanması talimatını verdi. Başbakanlıktan telefonla arayıp, oğlum Serhat'ın tedavisinin durumu hakkında bilgi aldılar. Başbakanımızın ilgisi üzüntümüzü azalttı.

Doktoru Serhat'ın plastik cerrahisinde tedavisinin tamamlandığını ve taburcu etmek istediklerini söylediler. Ancak yüzünde büyük yanık var. Biz evde hijyenik ortamın olmayacağı ve her gün hastaneye pansuman için gelmesini sağlayacak aracımız olmadığı için hastanede kalmasını istiyoruz.''

Baba İrfan Kaya ise İstanbul'da garson olarak çalıştığını, olayı duymasının ardından 2 gün önce Diyarbakır'a geldiğini belirterek, ''Başbakanımızın oğlumuz Serhat'a gösterdiği ilgiden dolayı sevinçliyiz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious