Başbakan'ın 'kömür dağıtın' talimatına ilk uyan Elazığ oldu

Başbakan'ın 'kömür dağıtın' talimatına ilk uyan Elazığ oldu .19094
  • Giriş : 28.12.2007 / 10:36:00

Başbakan'ın dar gelirlilere kömür dağıtılması talimatına ilk uyan Elazığ Valisi Muammer Muşmal oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın, valiler ve kaymakamların kamyonlara binip dar gelirlilere kömür dağıtması talimatına ilk uyan Elazığ Valisi Muammer Muşmal oldu. Kentte ihtiyaç sahibi olarak belirledikleri hane başına 625 kilo kömür dağıtılacağını söyleyen Vali Muşmal, kömür torbalarını kucaklayıp kamondanindirdi.

Elazığ Valisi Muammer Muşmal, Başbakan Erdoğan’ın geçen hafta yaptığı ‘Dar gelirli ailelere gerekirse valiler, kaymakamlar kamyonlara binip kendi elleriyle kömür dağıtsın’ açıklamasının ardından hemen devdreye girdi. Vali Muşmal, kentte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen kömür yardımı dağıtımına katıldı.

Kentin Üniversite Mahallesi’nde kömür dağıtımı sırasında, kamyondan kömür torbalarını kendisi de indiren Muşmal, dağıtımdak görevlilere yardımcı oldu. Vali Muşmal, bu yıl il merkezindeki fakir ve muhtaç ailelere hane başına 625 kilo olmak üzere, toplam 10 bin ton kömür dağıtımı yapılacağını söyledi.
“BU BİZİM GÖREVİMİZ''

Kömür dağıtımının ekim ayı sonunda bitirilmesi gerektiğini ancak ellerinde olmayan nedenlerle dağıtımın uzadığını belirten Muşmal, bugüne kadar 6 bin ton kömür dağıtımı yaptıklarını kaydetti.

Ocak ayı sonuna kadar dağıtımı tamamlayacaklarını anlatan Vali Muammer Muşmal, yardımların düzenli olarak vatandaşların evlerine bırakıldığını söyledi. Muşmal, “Yakılamayacak derecede kötü, tozlu olan kömür olursa, vatandaşlarımız bize bildirsinler. Çünkü devletimiz bu kömürlerin parasını ödemektedir. Kalitesiz kömürler iade edilecek. Vatandaşlarımız kömürlerini huzur içinde yaksınlar. Mahalle muhtarlarımıza büyük görev düşüyor. Biz dağıttıktan sonra, kömür alamayan çok fakir fukara varsa bize haber versinler. Biz onların her türlü ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız, bu bizim görevimiz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious