Başbakan'ın paşalara ziyaret yorumu

Başbakan'ın paşalara ziyaret yorumu.12756
  • Giriş : 03.09.2008 / 16:58:00

Başbakan Erdoğan, tutuklu emekli orgenerallerin TSK tarafından resmen ziyaret edilmesini ve Org. İlker Başbuğ ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tutuklu emekli orgeneraller Tolon ve Eruygur'un TSK tarafından ziyaret edilemesini, "Bu konuda mahkeme gerekli incelemelerini sürdürüyor. Adalet Bakanlığı'na başvurularak ziyaret gerçekleştirilmiştir. Bunu insani amaçlı yapılmış bir ziyaret olarak değerlendiriyoruz. Olayın ardından başka bir şey aramanın anlamı yok." şeklinde yorumladı.

Şaban Dişli'nin partideki görevinden istifa etmesi ile ilgili sorulara da muhatap olan Erdoğan, "Bu süreç bir yargısız infaz olarak başlamış bir süreç. Bu arkadaşımız benim üzerimden partime ve Genel Başkanıma yapılan bu ahlaksızca saldırılara tahammül etmem mümkün değil diyerek istifa kararını tarafımıza bildirdi. Arkadaşımız önemli bir özveride bulundu. Hatta partiden ve milletvekilliğinden bile istifa etmeyi bile teklif etti. Ancak biz kabul etmedik." cevabını verdi.

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'la bugün 1 saat 10 dakika süren bir görüşme yapan Erdoğan, görüşmenin konusu ile ilgili şu açıklamayı yaptı. "Ağırlıklı olarak terör konusunu görüştük. Bundan sonrada bu görüşmelerimiz devam edecek."

Erdoğan son olarak Rusya ile yaşanan sorunları "Rusya ile ilgili abartılacak bir gümrük krizi yok. Olay abartıldı." şeklinde değerlendirdi.

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*