Başbakan'ın temelini atacağı kavşak 100 günde bitirilecek

  • Giriş : 09.06.2006 / 00:00:00

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizli-Antalya karayolunda inşa edilecek Fatih Köprülü Kavşağı'nın 100 günde bitirileceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Temeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılacak inşaatın protokolüne Başkan Zeybekci ve USTEK İnşaat Taahhüt Müşavirlik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Asım Kalelioğlu imza koydu.

Törende konuşan Zeybekci, kavşağın yapımını, 9.8 milyon YTL bedelle USTEK-USAŞ Ortak Girişim Grubu'nun üstlendiğini söyledi. Kavşağın Denizli-Antalya karayolunun şehir içi geçişinde trafik akışını rahatlatacağını ifade eden Zeybekci, "İnşaat alanı zor bir zeminden oluşuyor. 30 metrelik beton kazıklar dikilecek. Tünel uzunluğu ise yaklaşık 95 metre olacak. Kavşak Fatih Mahallesi'ne sınır olduğu için bu isimde olacak. Çalışmalar 100 günde bitirilerek 20 Eylül'de teslim edilecek. Kavşak tamamlandıktan sonra Antalya istikametine giden araçlar şehir içi trafiğini engelemeyecek. Bu da şehir içi trafiğinde büyük bir rahatlama sağlacayak." dedi.

Zeybekci, köprülü kavşağın yapılacağı bölgede ağaç kesilmesiyle ilgili yapılan eleştirilere, "Denizli'ye kazandırdığımız güzelliklerin bazı külfetleri olacak. Kavşaklar yapılırken elbette ağaçlar kesilecek. Bunlar yapılırken diğer yandan belediyemiz bu yıl 30 bin fidan dikti. Bunlar da gözardı edilmesin." diyerek yanıt verdi.

Denizli Belediyesi'nin 2006 programında, ihalesi tamamlanan ve toplam tutarı 100 milyon YTL'ye ulaşan yatırım projelerinin olduğunu, bunun da 10 bin civarında istihdam sağladığını kaydeden Zeybekci, 5. yıl sonunda 250 milyon YTL'lik bir bütçe oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious