'Başbakanın yaklaşımı asıl kafatasçılık'

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan,Erdoğan'ın, Türk milliyetçiliğini “kafatasçı bir yaklaşım” olarak açıkladığını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özdoğan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Erdoğan'ın, ülkede yaşanan güvenlik koordinasyonu kaosunun birinci derecede kendine ait olan sorumluluğunu karartmak için “derin devlet” lafını ortaya attığını öne sürdü.

Dünyada zaman zaman görevini ihmal eden ya da kötüye kullanan devlet görevlilerinin olabileceğini ifade eden Özdoğan, “Türkiye'de ise bu tarz olaylar olduğunda bunu 'derin devlet' ile açıklamaya kalkışmak, Başbakan'ın siyasi yönetimsizlik tarzından ileri gelmektedir” diye konuştu.

Özdoğan, Erdoğan'ın, devlet içinde görevini ihmal edenleri bulacak bir sistemin işlerliğini sağlaması gerektiğini kaydetti.

Türk Bayrağının hiç bir çetenin değil, Türk milletinin kutsalı olduğunu dile getiren Özdoğan, “Başbakan, Türk milliyetçiliğini kafatasçı olarak açıkladı. Türklüğe bir değer olarak yapılan bu vurguyu kafatasçılık olarak görmek, asıl kafatasçı yaklaşımdır” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious