'Başbakanlar karnından konuşmamalı'

'Başbakanlar karnından konuşmamalı'.8318
  • Giriş : 10.09.2008 / 19:52:00
  • Güncelleme : 10.09.2008 / 18:38:58

Şandır, Türkiye’nin bu süreçte yolsuzluklar üzerinden tartışıp ayrışmasının Türk halkına saygısızlık olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Televizyon ekranlarında ve parti kongrelerinde şantaj ve iftira kokan ithamlarda bulunmanın Başbakan'a yakışmayacağını kaydeden Şandır, Erdoğan'ı suçluluk psikolojisi içinde hareket etmekle suçladı.

Şandır, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın “MHP dolmuşa geldi” şeklindeki sözlerini esefle karşıladığını belirterek “kendisine iade ediyorum, MHP olarak horoz dövüşünün tarafı olmayacağız” diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Meclis'te Mersin Milletvekilleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin Deniz Feneri davası ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın Doğan'a yönelik sözleriyle ilgili sorularını yanıtladı. MHP olarak Türkiye'nin bu süreçte yolsuzluklar üzerinden tartışıp ayrışmasını Türk halkına saygısızlık ve hakaret olarak gördüklerini kaydeden Şandır, Başbakan Erdoğan'ın sürekli yolsuzluklarla ilgili konuştuğunu belirterek, “Başbakanlar karnından konuşmamalı. Devletin tüm kaynakları ellerinde. Nerede yolsuzluk varsa tespit edip, ilgilileri yargıya teslim edilmeli. Televizyon ekranlarında, parti kongrelerinde şantaj, iftira kokan ithamlarda bulunmak başbakanlara yakışmaz, başbakana da yakışmıyor” diye konuştu. Erdoğan'ın suçluluk psikolojisiyle hareket ettiğini ifade eden Şandır, tüm yolsuzluk iddia ve ithamlarının biran önce araştırılıp yargıya intikal ettirilmesi gerektiğini söyledi. Başbakanın şikayet etme konumunda değil sorunları çözme konumunda olduğunu belirten Şandır, Erdoğan'ın üslubunun kendisine ve Türkiye'ye yakışmadığını kaydetti.

-“KESKİN SİRKE KÜPÜNE ZARAR”-

Şandır, Başbakan Erdoğan'ın öfkeyi, kini, kavgayı, cepheleşme ve çatışma siyasetini devam ettirme kararlılığında olduğunu da savunarak “keskin sirke küpüne zarar. Başbakan'ı ve etrafında onu yönlendirenleri bu atasözünü hatırlamaya davet ediyorum” dedi.

-“FIRAT'IN SÖZLERİNİ İADE EDİYORUM”-

Şandır, bir soru üzerine AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın “MHP dolmuşa geldi” şeklindeki sözlerine de yanıt verdi. Fırat'ın sözlerini esefle karşıladığını kaydeden Mehmet Şandır, “kendisine iade ediyorum. MHP sorumlu, sağduyulu, çözüme katkı veren, diyaloga açık bir siyaset izliyor. MHP olarak horoz dövüşünün tarafı olmayacağız. Başbakan ve AKP'li yöneticiler kiminle dövüşmek istiyorsa yolları açık olsun MHP'yi kendi kısır çekişmelerine, politikalarına alet edemeyecekler.MHP'yi suçlamak kimsenin haddi ve hakkı değil” dedi.

-“TÜRKİYE YOLSUZLUK CEHENNEMİNE DÖNÜŞTܔ-

Şandır bir başka soru üzerine de Türkiye'nin yolsuzluk cehennemine dönüştüğünü belirterek, “AKP'li olup da yolsuzlukla itham edilmeyen kaç kişi kaldı. Türkiye yolsuzluk cehenneminde boğuşuyor. AKP yolsuzluğa bulaşanların odağı haline geldi” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*