'Başbakanlık koltuğu ağlama duvarı değildir'

  • Giriş : 13.02.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Ömer Vehbi Hatipoğlu, "SP iktidarda olsaydı Batı ne Peygamberimiz'e hakaret edebilir ne de Irak'ı işgal edebilirdi." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmirspor Mavi Salon'daki konferansın açılış konuşmasını yapan SP Konak İlçe Başkanı Veli İntaş, konferanslar dizisinin ikincisini yaptıklarını belirterek su testisi kırılmadan uyanılması gerektiğini ifade etti.

İl Başkanı Şerafettin Kılıç ise 2006 yılı çalışma programı dahilinde metropol ilçelerde her ay bir konferans düzenleyeceklerini bildirdi. Daha sonra söz alan Ömer Vehbi Hatipoğlu, Türkiye'nin tarih boyunca bütün güçlerin üzerinde hesap yaptığı topraklar olduğuna işaret etti. Türkiye tarihte ne zaman ayağa kalktıysa İslam âleminin önderi olduğunu vurgulayan Hatipoğlu, bu sebeple Batı'nın ülkenin huzur ortamı içinde olmasını istemediğini dile getirdi.

Hatipoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Danıştay'ın okul dışında da kıyafete müdahale eden kararını kınamakla yetinmesini de eleştirdi.

"Başbakanlık koltuğu ağlama duvarı değildir. Ya adam gibi iktidar olursun ya da çekip gidersin." diyen Hatipoğlu, hükümetin varlık gösteremediğini iddia etti.

SP'nin teşkilatıyla ve taşıdığı değerle Türkiye'nin en büyük partisi olduğunu öne süren Ömer Vehbi Hatipoğlu, "Yüce duygularımızın ve manevi değerlerimizin ayaklar altına alındığı bir dönemi yaşıyoruz. Soruyorum, Saadet Partisi böyle bir çoğunlukla iktidar olsaydı bu hakaretleri yapabilirler miydi? Çağdaş Haçlı seferi düzenleyip Irak ve Afganistan'ı işgal edebilirler miydi?" şeklinde konuştu.

Vatan bütünlüğünün tehlikede olduğunu iddia eden SP GİK üyesi Hatipoğlu, Türkiye'nin bütün millî varlıklarının yabancı sermayeye peşkeş çekildiğini söyledi.

Misyonerlik faaliyetleri çerçevesinde Hristiyan olmayan bölgelerde kilise evler açıldığını belirten Hatipoğlu, bunların Hristiyanlaştırılacak Müslümanlar için hazırlandığını kaydetti. Hatipoğlu, Türkiye'nin Batı'nın İslam'a karşı jandarmalığına soyunduğunu da savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious