Başbakanlık personelinden Başbakan'a mektup

Başbakanlık personelinden Başbakan'a mektup.9113
  • Giriş : 24.06.2009 / 11:56:00

Başbakanlık personeli fazla çalışma ücretinin ödenmesini istedi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bağımsız Büro-Sen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği mektupta Başbakanlık personeline fazla çalışma ücretinin ödenmesini gerektiğini belirterek, Bütçe Kanunlarında Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanunu ve Kanun Hükmünde Kararnamelere Eklenmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı'na Başbakanlık personeline fazla çalışma ücreti öngören 24'üncü maddesinin yeniden eklenmesini istedi.

Bağımsız Büro-Sen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a fazla çalışma ücretleri ile ilgili mektup gönderdi. Mektupta, Bütçe Kanunlarında Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanunu ve Kanun Hükmünde Kararnamelere Eklenmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı'nın Başbakanlık personeline fazla çalışma ücreti öngören 24'üncü maddesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda tasarı metninden çıkarıldığı anımsatılarak, başka Başbakanlık olmak üzere Bakanlar Kurulu'nun ve Başbakanlığın iş ve işlemlerini mesai mefhumu gözetmeden çoğu kez 15-16 saat çalışarak yürüten, hafta sonu ve resmi tatil günlerinde de çalışmak zorunda kalan Başbakanlık personeline fiili çalışmasına karşılık fazla çalışma ücreti ödenmesi gerektiği kaydedildi.

-“MALİYE BAKANLIĞI OLUMLU GÖRÜŞ BELİRTMİŞTİ”-

Mektupta, “Bu konu Maliye Bakanlığı'nın olumlu görüşü ile Bakanlar kurulu'nca hazırlanan Tasarı'ya eklenmişti. Başbakanlık Kanun ve Kararlar Genel Müdürlüğü'nün 22 Nisan tarih ve 1584 sayılı yazısı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gönderilen söz konusu Kanun Tasarısı'nın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri tamamlanmış ve Meclis Genel Kuruluna sevk edilmiştir. Anılan Tasarı'nın Başbakanlıktan gelen metnindeki 24'üncü maddesinin yeniden eklenmesi için yardımlarınızı bekliyoruz” denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*