Başbakanlık Teftiş Kurulu millileri dinleyecek

  • Giriş : 21.02.2006 / 00:00:00

İsviçre ile oynanan milli maçta yaşanan olaylar sonrasında gelen 6 maçlık tarafsız sahada seyircisiz oynama cezasıyla ilgili sorumluların bulunması için başbakanlık harekete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan talimat bekleyen Teftiş Kurulu, titiz bir çalışma sonrasında raporunu tamamlayacak.

- HERKESİ DİNLEYECEKLER -


Teftiş Kurul, Milli Takımlar Baş Sorumlusu ve Teknik Direktörü Fatih Terim başta olmak üzere, dönemin Federasyon Başkanı Dr. Levent Bıçakcı ve yönetim kurulu üyelerini tek tek dinleyecek. Ayrıca, Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda o gün görev yapan tüm personel, emniyet güçleri müfettişler tarafından sorguya alınacak. Medyada çıkan haberler de müfettişler tarafından dikkate alınacak.

Maç kaseti, yayıncı kuruluştan istenecek. Star televizyonunun Fatih Terim ile ilgili elinde olduğunu söylediği ve olayların başlangıç noktası olarak gösterdiği bir kaset ise en canalıcı nokta olarak belirlendi. Ülke menfaatleri gerekçe gösterilerek son anda Star TV tarafından yayınlanmayan bu görüntüler, Başbakanlık Teftiş Kurulu tarafından istenecek ve incelenecek.

Kurul, incelemenin başlatılması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan talimat bekliyor. Ancak Başbakan Erdoğan, Mehmet Ali Şahin'in talebini henüz imzalamadı. FIFA tarafından verilen 6 maçlık tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası için Tahkim Kurulu'na yapılan itirazın sonucunu bekleyen Erdoğan'ın, buradan gelecek karara göre tavrını belirleyeceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious