Başbakanlık uzman yardımcısı alacak

Başbakanlık uzman yardımcısı alacak.14116
  • Giriş : 12.08.2008 / 18:18:00

Başbakanlık merkez teşkilatında çalıştırılmak ve başbakanlık uzmanı olarak yetiştirilmek üzere sınavla 20 uzman yardımcısı alınacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakanlığın, Resmi Gazete'de yayımlanan duyurusunda, başbakanlığa uzman yardımcısı kadrosuyla alınacak 20 kişi için Başbakanlık Uzman ve Uzman Yardımcılığı Sınav, Atama, Yetiştirilme, Görev ve Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre 16-17 Ekim 2008 tarihinde Başbakanlık Merkez bina/Bakanlıklar adresinde sınav yapılacak.

Sınava girmek isteyenlerin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun ilgili maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olması en az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmaları gerekecek.

Sınava gireceklerin, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 30 Haziran-1 Temmuz 2007 ve 28-29 Haziran 2008 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP:95 veya KPSSP:97 puan türlerinden 85 ve üzerinde puan almış olmaları şartı aranacak. Bu adaylar arasından en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılacak ve adayların, alınması düşünülen Başbakanlık Uzman Yardımcısı sayısının 4 katı aday arasına girmeleri gerekecek.

Sınava girecek adayların başarılı olabilmeleri için sınav komisyonu üyelerinin her birinden 100 tam puan üzerinden en az 60 puan almak kaydıyla ortalamalarının en az 70 olması şartı aranacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*