Başbakanlık'taki bu fotoğrafın öyküsü

Başbakanlık'taki bu fotoğrafın öyküsü.16517
  • Giriş : 22.06.2009 / 11:37:00

Başbakan'ın Babalar Günü nedeniyle servis edilen iki fotoğraftan birindeki çocuk, Radikal'den Tarık Işık'ın oğlu Ali. İşte Ali'yle Başbakan'ın öyküsü:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Anadolu Ajansı'nın Babalar Günü nedeniyle servise koyduğu iki fotoğraftan biri, Radikal'in Ankara Muhabiri Tarık Işık'ın oğlu Ali için tam bir sürpriz oldu. Fotoğrafın öyküsü:

Tarık Işık, iki yaşındaki oğlu Ali'ye ileride hatırlamaya değecek bir doğum günü hediyesi vermek istiyordu. Başbakanlık yetkililerine başvurdu, talep Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletildi. Başbakan, küçük Ali'ye 7 Ocak'taki doğum günü için randevu verdi. Randevu yeri Başbakanlık Makamı'ydı.

Randevu günü Ali, ciddiyeti bir çocuk için hiçbir anlam ifade etmeyen Başbakanlık koridorlarını çınlatıyordu. Belki de Ali'nin yarattığı neşeli gürültü yüzünden, Erdoğan'ın özel kalemi annesi ve babasıyla birlikte Ali'yi fazla bekletmeden içeri aldı.

Ali içeriye girer girmez karşısında bulduğu 'Dede'nin boynuna atıldı. 'Başbakan Dede', çocuklar için iyi bir dede olduğunu ortaya koymaya niyetliydi. Babasına çok benzediğini söylediği Ali'yi kucağına alarak seven Erdoğan, torunlarının kendisini sesli öptüğünü anlatarak, Ali'nin bunu bilip bilmediğini sordu.

10 dakikalık muhabbet

Çikolata şeker faslı geçildi, Erdoğan, Ali'yi kolayca bırakacak gibi değildi. Ali'ye hediye ettiği kırmızı oyuncak otomobili alarak, birlikte makam odasının halısı üzerinde arabacılık oynadı. Yaklaşık 10 dakika süren bu tanışmada, Ali'nin albümüne konulacak bol bol da fotoğraf çekilmişti.

Işık ailesi ve küçük Ali için bir sürpriz de dün yaşandı. Başbakanlık Sözcüsü Kemal Öztürk, telefon ederek Anadolu Ajansı'nın Babalar Günü nedeniyle servise koyacağı iki fotoğraf hakkında bilgi verdi. Fotoğraflardan birinde Erdoğan, kızı Esra'yla Berat Albayrak çiftinin çocuğu olan torunu Ahmet Akif'i salıncakta sallıyordu. Diğer fotoğrafsa, Ali'yle Erdoğan'ın Başbakanlık'taki buluşması sırasında çekilmişti.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*