Başbakanlıktaki flaş görüşme sona erdi!

  • Giriş : 21.11.2007 / 17:55:00
  • Güncelleme : 21.11.2007 / 19:41:19

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, terörle mücadele konusunda Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt ile Başbakanlık'ta biraraya geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı kabul etti. Görüşme, Başbakan'ın isteği üzerine planlandı.

Orgeneral Büyükanıt, saat 16.00'da Başbakanlık Merkez Bina'ya geldi. Orgeneral Büyükanıt, Başbakanlık Özel Kalem Müdürü Hikmet Bulduk tarafından karşılandı.

Görüşme Amerikalı generaller David Petraeus ve James Cartwright'ın dün Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun ile Ankara'da toplantı yapmasının hemen ardından gerçekleşiyor.

Görüşmede Büyükanıt'ın Başbakan'a bilgi vermesi ve gerçek zamanlı istihbarat paylaşımında gelinen son noktanın ele alınması bekleniyor.

Dün Amerikalı generaller ile Saygun arasında gerçekleşen görüşmenin ardından Genelkurmay'dan şu açıklama gelmişti:

"Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Bush arasındaki 5 Kasım 2007 tarihli Washington görüşmesinde, üzerinde mutabık kalınan hususlardan askeri konuların koordine edilmesi maksadıyla, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, ABD Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral James E. Cartwright ve Irak Çokuluslu Kuvvet Komutanı Orgeneral David H.Petraeus'un katılımıyla, 20 Kasım 2007 günü Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda bir toplantı yapılmıştır.

Toplantıda iki ülkeyi ilgilendiren; Irak, ortak düşman PKK ile mücadelede devam eden işbirliği ve kapsamlı istihbarat paylaşımı konuları görüşülmüştür."
Başbakanlık'taki zirve az önce sona erdi. Görüşmede ele alınan konularla ilgili açıklama bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious