Başbakanlıktan "dedikoducu" yazara cevap

Başbakanlıktan
  • Giriş : 20.12.2007 / 03:39:00
  • Güncelleme : 20.12.2007 / 00:10:39

Emine Erdoğan'ın bir mağazayı kapattırarak alışveriş yaptığı açıklanmıştı. Başbakanlık yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakanlık Basın Merkezi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın İstanbul’da bir alışveriş merkezindeki bir mağazayı her ay düzenli olarak kapattırıp alışveriş yaptığı ve aynı yerdeki sinema salonunda özel seans düzenlettiği şeklindeki iddiaların gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Başbakanlık Basın Merkezi bugün bir gazetede yer alan iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Köşe yazısında Sayın Başbakanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın, İstanbul’da bir alışveriş merkezinde, bir mağazayı her ay düzenli olarak kapattırıp alışveriş yaptığı, aynı yerdeki sinema salonunda özel seans düzenlettiği şeklinde mesnetsiz iddialar yer almıştır.

Hiçbir doğrulama mekanizmasına başvurmayan yazarın, dedikodu üretme çabası içinde olduğu değerlendirilmektedir. Söz konusu yazısında yer alan iddialar da tümüyle gerçek dışıdır, yalandır, iftiradır.

Sayın Emine Erdoğan’ın her ay düzenli olarak mağaza kapattırması asla söz konusu olmadığı gibi, adı geçen mağazadan hiçbir zaman ve surette alışveriş yaptığı da vaki değildir.

Meslek ahlak ve namusuyla izahı mümkün olmayan bu yaklaşımı kınıyor, hukuki hakların kullanılacağını kamuoyumuza saygıyla duyuruyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious