Başbakanlık'tan Fatih Altaylı'ya sert yalanlama!

Başbakanlık'tan Fatih Altaylı'ya sert yalanlama!.14116
  • Giriş : 18.06.2008 / 21:45:00

Başbakanlık, bir internet sitesindeki bir yazıda Başbakan'a atfedilen hususların gerçek dışı olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakanlık Basın Merkezi, bir internet sitesinde yer alan bir yazıda Başbakan'a atfedilen hususların ''uydurma ve gerçek dışı'' olduğunu, diğer bir yazının ''tamamen asılsız, mesnetsiz ve maksatlı spekülasyonlara dayandırıldığını'' açıkladı.

Başbakanlık Basın Merkezinin açıklaması şöyle:

''Habertürk.com adlı internet sitesinde Fatih Altaylı imzasıyla 'Anayasa Mahkemesi Başkanı'nın Büyük Sırrı' başlıklı bir yazının yer aldığı görülmektedir.

Yazıda Sayın Başbakanımız'a atfedilen hususlar baştan sona uydurma ve gerçek dışıdır.

Yazarın geniş muhayyilesinden kaynaklandığı anlaşılan senaryo, tamamen asılsızdır. Yazıya konu edilen isim veya makamlar tarafından Sayın Başbakanımız'a dolaylı ya da doğrudan herhangi bir telkin söz konusu olmamıştır.

Yine aynı sitede ve aynı imzayla 'Aydın Doğan'a Türkiye'yi terk et, diyen kim?' başlıklı ikinci bir yazının daha yer aldığı görülmektedir.

Söz konusu yazıda da Sayın Başbakanımız'a akıl süzgecinden geçmeyecek, izan ve insafa sığmayan hayali isnatlarda bulunulmuştur. Yazı tamamen asılsız, mesnetsiz ve maksatlı spekülasyonlara dayandırılmıştır.

Yazıda, tek bir doğru unsur bulunmaktadır. O da Sayın Başbakanımız'ın, 12 Şubat 2008 tarihinde Başbakanlık Resmi Konutu'nda Avrupa Yuvarlak Masa (ERT) yıllık toplantısına katılan Türkiye'de yatırıma sahip yabancı şirket temsilcileri arasındaki OMV Yönetim Kurulu Başkanı ile talebi üzerine görüştüğü hususudur.

Bunun haricindeki iddia ve spekülasyonlar, tümüyle Sayın Başbakanımız'ın dışında olduğu gibi, söz konusu görüşmenin içeriğini de hiç bir şekilde yansıtmamaktadır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious