Başbakanlık'tan görüşme açıklaması

Başbakanlık'tan görüşme açıklaması.9113
  • Giriş : 08.01.2009 / 17:40:00

Başbakanlık Basın Merkezi'nden Erdoğan-Başbuğ görüşmesi ile ilgili kısa bir açıklama yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile yaptığı görüşmede, ''gündemdeki son gelişmelerin'' değerlendirildiği bildirildi.

Başbakanlık Basın Merkezinden konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, şöyle denildi:

''Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün, Başbakanlık Resmi Konutu'nda, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın İlker Başbuğ ile bir görüşme yapmıştır.

Sayın Genelkurmay Başkanının talebi üzerine gerçekleşen görüşmede, gündemdeki son gelişmeler değerlendirilmiştir.''

MİLLİ SAVUNMA BAKANI GÖNÜL: GÖRÜŞMEDEN HABERİM VAR, MUTAT GÖRÜŞME. HER ZAMANKİ GÖRÜŞMELERİ

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un görüşmesinden haberi olduğunu belirterek, ''Mutat görüşme, her zamanki görüşmeleri'' dedi.

Gönül, TBMM'de gazetecilerin, ''Başbakan Erdoğan ile havaalanından birlikte geldiniz. Görüşmenizde, Ergenekon gözaltıları gündeme geldi mi?'' şeklindeki sorusuna, ''Sayın Başbakan ile havaalanından gelmemizin nedeni; bugün komisyonda verilecek önergeleri arz etmemizdir'' yanıtını verdi. Vecdi Gönül, Başbakan Erdoğan'ın da önergeleri tasvip ettiğini ve Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hasan Kemal Yardımcı'yı arayarak, önergelerin verilmesini istediğini belirtti.

Erdoğan'ın, Orgeneral Başbuğ ile yaptığı görüşmeden haberi olup olmadığının sorulması üzerine ise Gönül, ''Haberim var, mutat görüşme... Sayın Genelkurmay Başkanımız sonra da Cumhurbaşkanına çıkacak'' dedi.

Bakan Gönül, görüşmenin Başbakan Erdoğan'ın programında olmadığının belirtilmesi üzerine ise ''Her zamanki görüşmeleri. Sayın Başbakan da programına almıştı'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*