Başbakanlık'tan Katar açıklaması

Başbakanlık'tan Katar açıklaması.15712
  • Giriş : 24.04.2008 / 18:20:00

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ziyaretiyle ilgili olarak son günlerde bazı medya organlarında ''temelsiz, haksız ve insafsız isnatlara fütursuzca yer verildiğinin görüldüğü'' belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ziyaretiyle ilgili olarak son günlerde bazı medya organlarında ''temelsiz, haksız ve insafsız isnatlara fütursuzca yer verildiğinin görüldüğü'' belirtilerek, ''Mahiyeti, çerçevesi, planlanma amaç ve tarihleri ortada olan bu ziyareti, farklı konularla ilişkili veya eş zamanlı gibi göstermenin iyi niyetle izah edilemeyecek bir çarpıtma ve dezenformasyon olduğu açıktır'' denildi.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:
''Öncelikle söz konusu ziyareti gündeme getiren ilk davet, 8. Doha Demokrasi Kalkınma ve Serbest Ticaret Forumu için 16 Aralık 2007 tarihinde Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Hamad bin Jassem bin Jabor Al Thani tarafından mektup ile yapılmıştır.

Arkasından 14 Ocak 2008 tarihinde Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Hamad bin Jassem bin Jabor Al Thani, bu kez Sayın Başbakanımız'a mektup ile resmi ziyaret davetinde de bulunmuştur.

Sayın Başbakanımızın ana konuşmacı olarak katıldıkları forumun çok önceden planlanmayı gerektiren uluslararası nitelikte bir toplantı olduğu ve dünyanın bir çok ülkesinden başbakanlar, bakanlar, parlamento başkanları, BM ve AB kurumlarının üst düzey yetkilileri ile çeşitli düzeylerde iş adamı ve siyasetçileri bir araya getirdiği, ziyareti izleyen Türk medyasının da malumu bir gerçektir.

Mahiyeti, çerçevesi, planlanma amaç ve tarihleri ortada olan bu ziyareti, farklı konularla ilişkili veya eş zamanlı gibi göstermenin iyi niyetle izah edilemeyecek bir çarpıtma ve dezenformasyon olduğu açıktır.

Bu iftira kampanyasını, arkasındaki niyet ve hesapları en iyi şekilde değerlendireceğine inanarak, aziz milletimizin engin sağduyusuna havale ediyoruz.''

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious