Başbakanlık'tan yalanlama geldi

Başbakanlık'tan yalanlama geldi.11785
  • Giriş : 19.12.2007 / 17:50:00

Başbakanlık, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın İstanbul'da bir alışveriş merkezini kapattırıp alışveriş yaptığı yönündeki iddialarını yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakanlık Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Vatan gazetesinde Mustafa Mutlu imzalı köşe yazısında yer alan iddialara ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bugünkü Vatan gazetesinde Mustafa Mutlu imzalı köşe yazısında, Başbakanımızın eşi Emine Erdoğan'ın, İstanbul'da bir alışveriş merkezinde, bir mağazayı her ay düzenli olarak kapattırıp alış-veriş yaptığı, aynı yerdeki sinema salonunda özel seans düzenlettiği şeklinde mesnetsiz iddialar yer almıştır" denildi.

Açıklamada, yazarın hiç bir doğrulama mekanizmasına başvurmadan dedikodu üretme çabası içinde olduğuna işaret edildi. Açıklamada, şöyle devam etti: "Söz konusu yazısında yer alan iddialar da tümüyle gerçek dışıdır, yalandır, iftiradır. Emine Erdoğan'ın her ay düzenli olarak mağaza kapattırması asla söz konusu olmadığı gibi, adı geçen mağazadan hiçbir zaman ve surette alış-veriş yaptığı da vaki değildir. Meslek ahlak ve namusuyla izahı mümkün olmayan bu yaklaşımı kınıyor, hukuki hakların kullanılacağını kamuoyumuza saygıyla duyuruyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious