Başbakan'a Ağrı'dan destek

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Erdoğan'ın Ağrı'da terör ile ilgili yaptığı birlik mesajı sivil toplum örgütleri tarafından destek gördü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan'ın vatandaşlara hitaben, "Milletçe el ele verdiğimiz zaman bu terör buralara girmez değerli kardeşlerim. Yeter ki biz milletimizi ve devletimizi de hep birlikte koruyalım ve kurtaralım." ifadeleri Ağrı'daki sivil toplum örgütlerinden destek gördü.

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Nazif Acarbay, Başbakan Erdoğan'ın Ağrı'da verdiği mesajı çok olumlu bulduğunu belirterek, "Başbakan Erdoğan Ağrı'da çok önemli mesajları verdi. Halk birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek terör belasından kurtulabilir. Özellikle Başbakan'ın milletin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerektiğini vurgulaması bizim çok önemlidir. Çünkü bizim en büyük sorunumuz birlikte hareket edemeyişimiz. Birlikte hareket edildiği zaman herhangi bir sorun kalmaz. Umarım Başbakan'ın Ağrı'ya gelmesi bir dönüm noktası olur." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın birlik beraberlik ile ilgili verdiği mesajları dönüm noktası olarak değerlendiren bir başka isim ise Ağrı Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) Başkanı Şeref Aydemir. Aydemir, Erdoğan'ın birlik çağrısına herkesin olumlu cevap vermesi gerektiğini vurgulayarak, "Türkiye'nin Başbakan'ı teröre karşı birlik mesajı veriyor. Bu çok önemli bir konudur. Başbakan'ın bu söylemlerini iyi tahlil etmek lazım. Herkes bu düşünceler ile hareket etmeli. İnanıyorum ki bu şekilde haraket ederiz." diye konuştu.

Ağrı Kalkınma Derneği (KADER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız da, Başbakan Erdoğan'ın Ağrı'da Türkiyeyi ilgilendiren çok önemli mesajlar verdiğini ifade etti. Yıldız, "Başbakan terör ile ilgili Ağrı'da çok önemli mesajlar verdi. Her zaman söylediğimiz gibi insanların Türkiye'nin çıkarları için birlikte hareket etmesi gerekiyor. Başbakanımızda bu konu üstünde çok durdu. Artık Türkiye'nin huzura ve istikrara ihtiyacı var. Bunu ancak biz, yani halk sağlar." şeklinde konuştu.

Ağrı Belediye Başkanı Ekrem Aktaş ise Başbakan'ın verdiği mesajların göz ardı edilmemesi gerektiğinin altını çizerek, "Başbakan Ağrı'da uzun süre kaldı. Halk ile bir araya geldi ve önemli mesajlar verdi. Bunların kıymetini bilmek lazım." ifadelerini kullandı.

Ak Parti Ağrı Milletvekili Halil Özyolcu ise Erdoğan'ın terör ile ilgili verdiği mesajın Türkiye'yi ilgilendirdiğini ve Türkiye'deki istikrar düşünülerek hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

Ağrılı İşadamı Cemal Kaya ise Türkiye'de istikrarlı bir ortam olduğunu ve bunu bozmaya çalışan insanlar olabileceğini belirtti. Türkiye'nin iyi yolda ilerlediğine vurgu yapan Kaya, "Ama malesef son zamanlarda bu istikrarlı ortamı bozmaya çalışıyorlar. Halk olarak bunlara prim vermememiz gerekir. Başbakan'da Ağrı'da Türkiye'nin istikrarını bozacak insanlara gözdağı verdi. Bu bizi son derece mutlu etti. Özellikle halk ile birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Halkın da bu konuda üstüne düşeni en iyi şekilde yapması gerekir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious