Başbuğ bugün Bakanlar Kurulu'nda

Başbuğ bugün Bakanlar Kurulu'nda.11999
  • Giriş : 27.10.2008 / 10:25:00

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Bakanlar Kurulu'na terörle mücadele brifingi verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakanlar Kurulu'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bugün yapacağı toplantıda, Genelkurmay Başkanlığı'nca terörle mücadele konusunda brifing verilecek.

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, cuma günü yapılan Genelkurmay Başkanlığındaki bilgilendirme toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yürütmekte olduğu iç güvenlik harekatına ilişkin Bakanlar Kurulunda brifing verilmesinin Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ tarafından teklif edildiğini, teklifin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildiğini açıklamıştı.

Tuğgeneral Gürak, brifingde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ'un da bulunacağını bildirmişti.

Başbakan Erdoğan da geçtiğimiz cuma günü konuyla ilgili olarak şunları söylemişti:

''Türkiye'deki malum terör gelişmeleriyle alakalı olarak, terörle mücadeleye yönelik neler yapılıyor, yapılmakta, ağırlıklı olarak bu konuları ihtiva eden bir brifing olacak. Bu konuda şu anda mücadelenin geçmişinden bugüne ve geleceğe yönelik neler yapılabilir bunlara ilişkin brifing. Ayrıca bir de daha sonra terörle mücadeledeki arkadaşlarla birlikte Eğirdir'e gidecek, çalışmaları yerinde göreceğim. Orada da ayrıca bir brifing alacağız. Müşterek kurumlar arası birlikteliği ve yapılması gereken, bize düşen görevler nelerdir, bundan sonra neler olabilir, bunları beraberce görüşelim, müzakere edelim, ona göre de daha isabetli adımlar atalım. Bunun için de en az zararla, en büyük paydayı nasıl elde edeceğiz, bunun çalışmalarını gerçekleştirelim istiyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*