Başbuğ Şırnak'ta konuştu: PKK'yı bitirmeliyiz

  • Giriş : 10.05.2007 / 00:00:00

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, ''Güvenlik kuvvetlerimizin tek görevi vardır, o da teröristleri bulup etkisiz hale getirmektir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu görev, önümüzdeki dönemde artan bir kararlılık ve şiddetle devam edecektir'' dedi.

İncelemelerde bulunmak üzere Şırnak'a gelen Orgeneral Başbuğ, Vali Selahattin Aparı'yı makamında ziyaret etti.

Orgeneral Başbuğ, burada yaptığı konuşmada, sonbahar ve kış dönemi faaliyetlerini değerlendirmek, birliklerin ve güvenlik kuvvetlerinin bahar ve yaz dönemindeki faaliyetlerini görüşmek amacıyla geçen salı günü Malatya'daki 2. Ordu Karargahında çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Şırnak'ta bulunduğu sürede bazı birlikleri denetlediklerini ifade eden Orgeneral Başbuğ, şöyle konuştu: ''Türk Silahlı Kuvvetleri ve polisimiz, elbette Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir parçası olarak jandarmamız dahil, iç güvenlik harekatına o gün de söylediğim gibi kararlılıkla devam ediyoruz. O günkü durumumuzun da bu günkü durumumuzdan hiçbir farkı yoktur. O bölücü terör örgütü yok oluncaya kadar, etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlarımız devam edecektir. Kırsalda yerleşim biriminde tek terör örgütü kalmayıncaya kadar güvenlik kuvvetleri bu mücadeleye artan bir kararlılıkla devam edecektir. Bugün görüştüğüm bütün personelin en küçük ve en büyük rütbelisine kadar gözlerinde bu kararlılık ışıklarını gördüm. Bundan kimsenin en ufak şüphesi olmasın. Onun için diyorum ki tekrar terörü kullanarak, ne bu terör örgütü ne de bu terör örgütünün destekleyicileri hedeflerine ve amaçlarına ulaşamayacaklardır. Onların bu şansları yok.''

Orgeneral Başbuğ, hava ve mevsim şartlarının güvenlik güçlerinin terörle mücadeledeki kararlılığını etkilemeyeceğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious