Başbuğ'dan Yeni Şafak ve Star'a davet

  • Giriş : 10.09.2008 / 10:55:00

Genelkurmay Org. İlker Başbuğ, basınla tanışma toplantısına akreditasyonu bulunmayan Yeni Şafak ve Star gazetelerini de davet etti Zaman, Taraf ve Vakit gazeteleri için yasak sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Basın yayın kuruluşlarının genel yayın yönetmeni ve Ankara temsilcilerini tanışma toplantısı için Genelkurmay karargahına davet eden Org. Başbuğ, davetliler listesinde Genelkurmay akreditasyonu bulunmayan Yeni Şafak ve Star gazeteleri yöneticilerine de yer verdi.

Toplantı 16 Eylül'de

16 Eylül'deki toplantı için Yeni Şafak ve Star'a yapılan davete rağmen “akreditasyon uygulaması” sona ermedi. Zaman, Taraf ve Vakit gazeteleri davet edilmedi. Org. Başbuğ gazetelerin yöneticileriyle 16 Eylül'de, televizyonların yöneticileriyle de 17 Eylül'de bir araya gelecek. Toplantının ana gayesi karargahın yeni komutanlarıyla ile medya yöneticilerinin tanışması olacak. Genelkurmay Başkanlığı, 1990'lı yılların başlarından itibaren akreditasyon uygulamasını sürdürüyor. Önce kişisel bazda yürütülen uygulama, 28 Şubat sürecinden itibaren kurumsal hale getirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*