Başesgioğlu görevi teslim etti

Başesgioğlu görevi teslim etti.8667
  • Giriş : 04.05.2009 / 15:09:00

Murat Başesgioğlu, Devlet Bakanlığı görevini Faruk Nafiz Özak'a teslim etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devir teslim töreninde ilk olarak söz alan eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye'nin önümüzdeki günlerde gündemi meşgul edecek organizasyonlara evsahipliği yapacağını söyledi.

Kendisine bağlı bulunan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün, kabine değişikliği sonrasında Faruk Nafiz Özak'ın sorumluluğunda olacağını hatırlatan Başesgioğlu, "Uzun zaman kabinede birlikte çalıştığım, kişiliğiyle örnek bir spor adamına görevimi devretmenin huzurunu yaşıyorum. Gözümüz arkada kalmayacak. Sporun yaygınlaştırılması konusunda çalışmalar var. Sporun ülkemizde hak ettiği yeri alması gerekiyor. Sporun yönetimi konusunda da çalışmalar yaptık. Türkiye, önümüzdeki günlerde gündemi meşgul edecek organizasyonlara evsahipliği yapacak. Sayın Bakanımıza yeni görevinde başarılar diliyorum" diye konuştu.

Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ise Türkiye'de spora verilen önemin farkında olduklarını ve bunun için gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Siyasetteki büyüğümüz, duruşu ve kalitesi bize hep örnek olan Sayın Başesgioğlu'nun bilgi ve birikimlerinden her zaman yararlanacağız. Bize bu görevi layık gören Sayın Başbakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyorum. Bu göreve layık olmaya çalışacağız. Çok genç bir nüfusa sahibiz. Spora verilen önemin de farkındayız. Yapılanların yanı sıra yapılması gereken de çok konu var. En önemli hedefimiz olimpiyatlar. Olimpiyatlar, bir ülkenin gelişmişliğinin göstergesidir. Bunun altyapısını sağlayacak gücümüz de var.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*